Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS-em Jastrzębie: Tosik i Nawotka zdrowi, Dankowski wróci do gry?

Przed niedzielnym meczem z GKS-em Jastrzębie trener Ireneusz Mamrot ma nieco większy komfort kadrowy niż przed tygodniem. Urazy wyleczyli Tomasz Nawotka oraz Jakub Tosik, a wiele wskazuje również na to, że w spotkaniu będzie mógł wystąpić Kamil Dankowski.

Tosik, Nawotka i Rozwandowicz trenerowali z pełnym obciążeniem

Zeszłotygodniowy mecz z Chrobrym Głogów ŁKS zakończył z trzema kontuzjami. Z boiska z powodu urazów zeszli Maks RozwandowiczJakub Tosik, a przez dolegliwości zdrowotne na murawie nie mógł pojawić się Tomasz Nawotka. „Rozwan” trenował jednak z zespołem już od pierwszych zajęć w tym tygodniu, a „Tosiu” i „Nawot” po jednym treningu indywidualnym dołączyli do reszty zespołu.

– Kuba Tosik zszedł w meczu w Głogowie, bo miał bardzo silne stłuczenie. Tomek po rozgrzewce też zgłosił, że będzie ciężko, żeby wyszedł na boisko. Od środy ci zawodnicy trenują już w stu procentach z zespołem, więc na dziś jest wszystko w porządku – mówił przed niedzielnym meczem trener Ireneusz Mamrot.

Dankowski znajdzie się w kadrze meczowej?

D0 treningów z pełnym obciążeniem wrócił również Kamil Dankowski. O sytuacji zdrowotnej prawego obrońcy informowaliśmy już na początku tygodnia. Wiele wskazuje na to, że „Danek” będzie mógł znaleźć się w kadrze meczowej na niedzielne starcie, choć w tym temacie nic nie jest jeszcze przesądzone.

– Kamil trenuje dopiero tak naprawdę z zespołem tydzień czasu, a kontuzja była poważna i w dłuższym wymiarze. Na pewno wcześniej, przed tym tygodniem, pracował już z każdym tygodniem coraz mocniej indywidualnie, mamy jeszcze dwa treningi i podejmiemy decyzję.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport