Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS: Bez Ricardinho w Tychach

W inaugurującym spotkaniu sezonu 2021/22 z GKS-em Tychy, trener ełkaesiaków, Kibu Vicuña będzie musiał sobie poradzić bez Ricardinho. Brazylijczyk nadal leczy uraz, którego nabawił się w starciu sparingowym z Koroną Kielce.

Oprócz 31-letniego napastnika, w Tychach zabraknie dwóch zawodników. Kamil Dankowski jest po operacji kolana i nie będzie mógł pomóc drużynie w rundzie jesiennej. Coraz lepiej wygląda za to powrót do sprawności Samu Corrala, który we wrześniu lub najpóźniej w październiku będzie gotowy do gry. Powrotu do gry Ricardinho powinniśmy się spodziewać w najbliższych tygodniach.

– Oczywiście są piłkarze, którzy nie są przygotowani do meczu – Samu Corral, Kamil Dankowski. Jeszcze Ricardinho nie jest przygotowany po kontuzji w meczu z Koroną Kielce, pozostali zaś są gotowi do gry – powiedział na konferencji prasowej Kibu Vicuña.

Reszta zawodników jest już w pełnym treningu i nie ma przeciwskazań żeby znaleźli się w kadrze meczowej na jutrzejsze spotkanie. Oznacza to, że borykający się ostatnio z urazami Dawid Arndt i Jan Kuźma są gotowi.

Foto: ŁKS Łódź