Świetna forma duetu Corrulo

Łódzki Klub Sportowy doskonale wszedł w sezon 2020/21. Piłkarze Wojciecha Stawowego po dwóch rozegranych meczach ligowych mają komplet sześciu punktów na koncie oraz wywalczony awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Od początku rozgrywek świetnie dysponowani są Hiszpanie Samu Corral oraz Pirulo czyli duet pieszczotliwie nazywany Corrulo.

Corral i Pirulo są obecnie w bardzo dobrej dyspozycji i widać że piłkarze potrzebowali dłuższej aklimatyzacji w naszym kraju. Zwyżka ich formy miała jednak początek jeszcze w ubiegłym sezonie na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Obaj rówieśnicy w finałowym etapie sezonu 19/20 strzelali gole oraz zaliczali asysty.

Samuel Corral pierwszą bramkę w biało-czerwono-białych barwach strzelił dwa miesiące temu podczas spotkania 35 kolejki w Gdyni z Arką i można powiedzieć, że to wtedy się odblokował na dobre. Od tej pory były gracz CF Talavera de la Reina trafia regularnie. Cztery ostatnie mecze ligowe Hiszpan udokumentował zdobytymi bramkami. Łącznie ma ich na koncie pięć, a do tego dorobku trzeba doliczyć jeszcze dwie asysty.

Pirulo podobnie jak Samu bardzo długo się rozkręcał na polskich boiskach. 28-latek był krytykowany za brak liczb, aż w końcu mecz z Wisłą Kraków przy Alei Unii był dla niego przełomowy. Pomocnik ŁKS-u trafił do siatki w pierwszych minutach meczu i był to jego premierowy gol w Ekstraklasie. W dwóch następnych meczach z Arką i Rakowem zaliczył trzy asysty, czym poprawił swój bilans na koniec rozgrywek. W I lidze doświadczony Hiszpan udowadnia swoją klasę. Po dotychczas rozegranych spotkaniach z Odrą Opole i Stomilem Olsztyn ma na swoim koncie dwie bramki i jedną asystę.

Radość Pirulo i Corrala po bramce w Opolu (fot. Cyfrasport)

Obaj piłkarze bardzo dobrze rozumieją się ze sobą na boisku. Efektem tego są choćby liczby. Cztery z pięciu bramek zdobytych przez Corrala w koszulce ŁKS padły po asystach „Piriego”. Z kolei napastnik odwdzięczył się skrzydłowemu ostatnim podaniem jeden raz, w ostatnim starciu ligowym ze Stomilem.

Duet Corrulo stanowi obecnie o sile ofensywnej Łódzkiego Klubu Sportowego. Liczymy, że piłkarzy będą omijać kontuzje i ich kolejne popisy będziemy mogli oglądać już w spotkaniu derbowym oraz w dalszej części sezonu.

Bilans duetu Corrulo w ostatnich spotkaniach ligowych:

Samu Corral – 4 mecze: 5 goli, 2 asysty

Pirulo – 6 meczów: 3 gole, 4 asysty