Piłka NożnaRezerwy

Strzelanina w ostatnim sparingu rezerw. ŁKS II – Ner Poddębice 9:1

Zawodnicy rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego rozstrzelali w ostatnim sparingu przed startem IV ligi Nera Poddębice. Podopieczni Marcina Matysiaka wygrali aż 9:1, a siedem goli strzelili w drugiej połowie.

Ełkaesiacy pokazali się z bardzo dobrej strony i dominowali nad rywalami praktycznie przez pełne 90 minut.

Pierwszego gola dla łodzian zdobył lewy obrońca Piotr Białousko, który wykorzystał bardzo dobre podanie świetnie grającego dziś Adriana Czypickiego.

Na 2:0 przed zakończeniem drugiej połowy podwyższył drugi nominalny boczny obrońca Igor Grzejdziak, choć po jego ostrym dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki wbił obrońca Nera.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i rezerwy ŁKS schodziły do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Od 46 minuty na placu gry zobaczyliśmy dziewięciu nowych zawodników, a wśród nich kilku na stałe trenujących z pierwszym zespołem: Piotra Tazbira, Artura Sójkę, Mieszko Lorenca i pozyskanego niedawno z Lechii Gdańsk Piotra Gryszkiewicza.

Druga odsłona gry rozpoczęła się od bramki na 3:0 Artura Sójki. Chwilę później strzelec bramki został sfaulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tazbir.

Kilka minut później mieliśmy już 5:0 dla ŁKS. Świetnie w ataku pokazał się Dawid Lebkuchen, który przepchnął jednego z rywali i pięknym wolejem skierował piłkę do siatki. Warto nadmienić, że Dawid jest nominalnym obrońcą, ale dziś dostał szansę od sztabu szkoleniowego na pozycji numer dziewięć.

To, że Lebkuchen ma nosa do strzelania bramek w polu karnym pokazała akcja bramkowa na 6:0. Akcję rozpoczął Lorenc kapitalnym długim podaniem na skrzydło do Gryszkiewicza, a ten świetnym zagraniem wystawił piłkę do pustej bramki Lebkuchenowi.

Przez ostatnie 20 minut łodzianie musieli sobie radzić bez jednego zawodnika, po tym jak rezerwowy bramkarz Tomasz Kucharski sfaulował przed polem karnym napastnika gości i wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Do bramki musiał wrócić Michał Kot.

Gra w dziesiątkę nie przeszkodziła łodzianom w zdobyciu kolejnych bramek. Na 7:0 po dośrodkowaniu trafił Lorenc.

W końcówce kibice zgromadzeni w ośrodku przy ulicy Minerskiej zobaczyli jeszcze dwa gole. Najpierw po uderzeniu piłki głową bramkę honorową zdobyli piłkarze Nera, a później wynik na 8:1 ustalił Tazbir.

Mecz z Nerem był ostatni sparingiem rezerw przed startem sezonu ligowego. Już w przyszły weekend zawodnicy Marcina Matysiaka zagrają na wyjeździe w ramach 1 kolejki IV ligi z Jutrzenką Drzewce. Początek spotkania w sobotę 25 lipca o 16:00.

ŁKS II Łódź – Ner Poddębice 9:1 (2:0)

Gole: Białousko, gol samobójczy,  Sójka 2, Tazbir 2, Lebkuchen 2, Lorenc.

Skład ŁKS: Kot (60 Kucharski) – Grzejdziak (46 Marchwicki) Ślęzak (46 Lorenc) Lasota (70 Kot) Białousko (46 Gołdyn) – Lambrecht (46 Tazbir) Czypicki (46 Włodarczyk) Lipień (46 Sójka) – Piela (46 Gryszkiewicz) Bargiel (46 Lebkuchen) Karlikowski (46 Gmosiński).