Stawowy: ŁKS nie zasługuje na to, żeby w tak łatwy sposób przegrywać

Trener Łódzkiego Klubu Sportowego Wojciech Stawowy po meczu z Górnikiem Zabrze powiedział, że klub nie zasługuje na to, aby w tak łatwy sposób przegrywać spotkania. Opiekun biało-czerwono-białych przekonuje, że teraz piłkarze w ostatnich pięciu spotkaniach sezonu będą grali o honor dla klubu, siebie i kibiców.

– To było słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Nie było płynności w grze ani sytuacji bramkowych. Była natomiast duża nerwowość, a przede wszystkim bardzo duża niepewność, która pogłębiała się z każdą minutą. Ten zespół potrzebuje zdecydowanego impulsu, który odmieni totalnie postawę piłkarzy i ich zachowania boiskowe w trakcie meczów. Musimy się szybko podnieść i zrobić wszystko, żeby drużynie pomóc. To jest moje zadanie, bo cała odpowiedzialność za obecną sytuację spoczywa na moich barkach. Nie chcę się niczym zasłaniać i to jest moje zadanie, żeby ten zespół na nowo postawić na nogi, bo ŁKS nie zasługuje na to, żeby w tak łatwy sposób przegrywać i w takim stylu opuszczać ekstraklasę.

– Chcemy pożegnać się z Ekstraklasą honorowo. To jest ambicja każdego z zawodników i na pewno moja. Nie chodzi o to, że się z ekstraklasy spada. Chodzi o to, żeby pożegnać się w sposób właściwy i zrobić to dla naszych kibiców i całego klubu oraz osób, które są mocno związane z ŁKS. Jestem w tym klubie krótko, ale ta sytuacja mnie ogromnie boli. Musimy szybko się podnieść, ponieważ przerwa pomiędzy rozgrywkami będzie krótka. Kolejny sezon też nie będzie łatwy, a cel będziemy mieli jasno sprecyzowany – uważa szkoleniowiec łodzian.

– Musimy zrobić wszystko, żeby drużynie pomóc. To jest moje zadanie, bo cała odpowiedzialność za obecną sytuację spoczywa na moich barkach. Nie chcę się niczym zasłaniać i to jest moje zadanie, żeby ten zespół na nowo postawić na nogi, bo ŁKS nie zasługuje na to, żeby w tak łatwy sposób przegrywać i w takim stylu opuszczać ekstraklasę.

Foto: Artur Kraszewski