Piłka Nożna

Stal Rzeszów – drugi przedsezonowy sprawdzian ŁKS-u

Już jutro ŁKS rozegra swój drugi sparing w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/22. Następnym sprawdzianem Ełkaesiaków będzie Stal Rzeszów, która ostatnie 2 sezony spędziła w II Lidze, walcząc o awans do Fortuna 1. Ligi.

Stal Rzeszów to klub, z którym Rycerze Wiosny w lidze ostatni raz mierzyli się w latach 70. W najwyższej klasie rozgrywkowej ostatni raz zagrali w sezonie 1975/1976, a od tamtego czasu grali głównie w niższych poziomach rozgrywkowych w Polsce. W sezonie 2018/2019 udało im się awansować do II Ligi. Już sezon później, jako beniaminek niemalże awansowali do Fortuna 1. Ligi, jednak polegli w finale barażów ze swoim miejscowym rywalem – Resovią.

Miniony sezon, drugi spędzony przez Stal w eWinner 2. Lidze nie był już tak owocny dla rzeszowian. Sezon rozpoczęli pod wodzą duetu trenerskiego Marcina Wołowca oraz Krzysztofa Łętochy, którzy prowadzili zespół od czasu zwolnienia Janusza Niedźwiedzia w marcu 2020 (wówczas doprowadzili Stal do finału barażów). Rzeszowscy działacze nie byli jednak zadowoleni z jesiennych wyników i pożegnali się z parą trenerów w grudniu 2020, którzy zostawili zespół na 9. miejscu w tabeli. Zespół objął wówczas trener młodego pokolenia, 35-letni Daniel Myśliwiec, jednakże nie udało mu się osiągnąć pożądanych rezultatów i zespół ostatecznie zajął 10. miejsce w tabeli.

Ostatnie tygodnie stoją w Stali Rzeszów pod znakiem zmian w klubie. Jarosław Fojut, który ostatni sezon spędził w barwach rzeszowian został dyrektorem sportowym klubu. Nowy działacz szybko wziął się do pracy – klub pożegnał się z aż 7 zawodnikami, m.in znanym z występów w ŁKS-ie Krystianem Pieczarą. Jak na razie klub dokonał tylko jednego wzmocnienia, a jest nim Patryk Małecki, który pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec, ze względu na konflikt pomiędzy nim a klubem.

Fot. Stal Rzeszów