Spore osłabienie Odry. Piech nie zagra z ŁKS-em

Odra Opole w piątkowym meczu z Łódzkim Klubem Sportowym będzie musiała sobie radzić bez swojego podstawowego napastnika. Arkadiusz Piech boryka się z urazem i sztab szkoleniowy opolan nie będzie ryzykował jego zdrowia w pierwszej kolejce ligowej.

Nie mówię definitywnie, że go zabraknie, ale raczej nie będziemy jeszcze ryzykować jego występu. Gdyby mecz z ŁKS-em był dla nas o wielką stawkę, pewnie za wszelką cenę staralibyśmy się postawić Arka na nogi, nawet ryzykując odnowienie się urazu. Teraz jednak nie widzimy takiej potrzeby, szczególnie patrząc na dobrą formę, w jakiej jest Dawid Czapliński. Wolimy zatem skoncentrować się na tym, by Arek był w pełni sił na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, podobnie zresztą jak paru innych obecnie kontuzjowanych graczy – powiedział przed meczem trener opolan Dietmar Brehmer na łamach portalu nto.pl.

35-latek ma bardzo bogate piłkarskie CV. Podczas swojej kariery grał w Ekstraklasie w pięciu klubach: Ruchu Chorzów, Zagłębiu Lubin, Legii Warszawa, GKS-ie Bełchatów i Śląsku Wrocław. Łącznie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce rozegrał 191 spotkań, w których zdobył 56 goli. Piech grał również za granicami naszego kraju: w Turcji (Sivasspor) i na Cyprze (Apollon FC, AEL Limassol).

Czterokrotny reprezentant Polski w ubiegłym sezonie strzelił dla Odry Opole siedem goli, w 19 ligowych występach.

Foto: Norbert Barczyk / Press Focus