Piłka NożnaRezerwy

Sparing rezerw na remis

W kolejnym sparingu przed startem IV Ligi rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzyły się ze swoim ligowym rywalem – Jutrzenką Warta. Starcie przyszłorocznych beniaminków piątego szczebla rozgrywkowego ostatecznie zakończyło się remisem, choć szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogły przechylić oba zespoły.

Podopieczni trenera Pogorzały już od pierwszych minut spotkania bardzo mocno przycisnęli swoich rywali. Świadczyć może o tym bramką, którą już w 5 minucie meczu strzelił Jakub Piela. Młody pomocnik biało-czerwono-białych pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Karlikowskim. Ełkaesiacy przez całą pierwszą połowę zdecydowanie dominowali nad zawodnikami Jutrzenki. Biało-czerwono-biali podwyższyli swoje prowadzenie już w 26 minucie. Fenomenalne zejście wzdłuż pola karnego otworzyło Gmosińskiemu okazję do strzału, a ten znakomitym „rogalem” umieścił piłkę w okienku bramki gości.

Druga połowa różniła się od pierwszej jak przez kalejdoskop. Jutrzenka zaczęła grać bardziej agresywnie oraz przeć na bramkę ŁKS-u, co już w 50 minucie mogło przynieść jej gola. Po kapitulacji Marciniaka ełkaesiacy mogli odetchnąć jednak z ulgą, gdyż sędzia zasygnalizował spalonego.

Co nie udało się zaraz na początku drugiej odsłony meczu, przyszło już dwie minuty później. Po akcji prawą boiska zawodnicy Jutrzenki znaleźli drogę do bramki Marciniaka i tym razem dopisali do swojego dorobku bramkowego pierwsze trafienie. Po zdobyciu pierwszego gola zawodnicy Jutrzenki nawet nie myśleli o zatrzymaniu się. Już w 55 minucie po krótkiej klepce i obejściu bramkarza ŁKS-u piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce.

Po tym trafieniu oba zespoły miały szanse na objęcie prowadzenia. Żaden z nich nie wykorzystał jednak swoich okazji, przez co wynik końcowy pozostał bez zmian.

W momencie rozpoczęcia sparingu trwał jeszcze trening pierwszego zespołu. Z tego powodu trener drużyny rezerw – Marcin Pogorzała oglądał mecz z wysokości trybun. Nie mógł on jednak narzekać na brak towarzystwa, ponieważ obok niego zasiadł dyrektor sportowy ŁKS-u – Krzysztof Przytuła. Zaraz po treningu swoich kolegów przyszli wspierać również Adam Ratajczyk oraz Artur Sójka.

Skład ŁKS-u II Łódź na mecz z Jutrzenką Warta:

Arndt (46’ Marciniak) – Herman (46’ Pietrzak), zawodnik testowany (70’ Lebkuchen), Lasota (46’ Lamprycht), Białousko (60’ Grzejdziak) – Karlikowski, Górecki (65’ Jaszczak), Tazbir (72’ Podlecki), Piela, Gmosiński – Piotrowski (55’ Olowo)