Sobociński w kręgu zainteresowań klubów MLS?

Według doniesień portalu „Weszło” kluby MLS interesują się kilkoma młodymi polskimi zawodnikami, w tym obrońcą Łódzkiego Klubu Sportowego Janem Sobocińskim.

W ostatnich miesiącach coraz więcej klubów z amerykańskiej MLS rozgląda się młodymi polskimi piłkarzami. Za ocean w tym okienku trafił już Adam Buksa z Pogoni Szczecin do New England Revolution, a za chwilę zrobi to również Jarosław Niezgoda z Legii Warszawa. Jego nowym pracodawcą ma zostać Portland Timbers.  Od ubiegłego roku w tej lidze grają też inni Polacy: Przemysław Tytoń (Cincinnati), Przemysław Frankowski (Chicago Fire) i Kacper Przybyłko (Philadelphia Union).

Niewykluczone, że niebawem do tego grona dołączą następni. W kręgu zainteresowań klubów z Major League Soccer są ponoć Karol Fila (Lechia Gdańsk), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) i nasz Jan Sobociński. Zgodnie z informacjami „Weszło” jeszcze w tym okienku mogą do ich klubów trafić oficjalne oferty.

Ewentualne odejście „Soboty” z ŁKS w zimowym okienku jest mało prawdopodobne. Na niedawnej konferencji z kibicami prezes Tomasz Salski przyznał, że umowa obrońcy została przedłużona i obowiązuje dłużej niż do 30 czerwca 2020 roku. Dodatkowo Krzysztof Przytuła w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” zapowiedział, że żaden z zawodników nie wyjedzie ze zgrupowania w Turcji.

Ponadto 20-latek po odejściu Piotra Pyrdoła jest jedynym ogranym młodzieżowcem w kadrze Kazimierza Moskala i jego odejście znacznie utrudniłoby plany sztabu szkoleniowego.