Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Rywal pod lupą: Odra Opole

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego otworzą w piątek 16. kolejkę Fortuna 1. Ligi, mierząc się na wyjeździe z Odrą Opole. W naszej stałej rubryce przedstawiamy sylwetkę „Niebiesko-Czerwonych”.

Transfery na miarę potrzeb

Odra na rynku transferowym przede wszystkim działała w oparciu o to, z jakimi zawodnikami rozstała się po zakończeniu poprzednich rozgrywek. Opole pożegnali Łukasz Winiarczyk (Skra Częstochowa), Mateusz Gancarczyk (GKS Bełchatów), Kacper Rosa (Wisła Kraków), Jakub Czajkowski (Stal Brzeg), Tobiasz Wainzettel (Małapanew Ozimek), Szymon Drewniak (Górnik Łęczna), Dawid Kort (Stal Mielec), Mateusz Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Kacper Tabis Michał Surzyn (Jagiellonia Białystok). Z wypożyczenia powrócił także do Legii Warszawa Konrad Matuszewski.

W miejsce odchodzących piłkarzy działacze Odry przede wszystkim rozglądali się w niższych ligach, zaś z Ekstraklasy czy I Ligi sięgali po zawodników nie mieszczących się w składach tamtych drużyn. Poprzednie miejsca zamieszkania na Opole zamienili m.in Bernard Petrak (Pohronie), Dominik Kalinowski (Flota Świnoujście), Michał Pawlik (GKS Bełchatów), Mateusz Spychała (Warta Poznań), Cezary Sauczek (Wigry Suwałki), Maksymilian Tkocz (Lech Poznań) oraz Mateusz Marzec (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Odra wypożyczyła także dwudziestoletniego Mateusza Maćkowiaka ze Śląska Wrocław, który w tym sezonie już kilkukrotnie wyróżnił się na pierwszoligowych boiskach.

Mateusz Marzec w barwach Odry Opole – fot. sportoweopole.pl

Jedni z najlepszych w domowych spotkaniach

Odra Opole w tym sezonie najlepiej radzi sobie w meczach u siebie. W tabeli uwzględniającej tylko spotkania domowe zajmuje 3. miejsce, zdobywając w 9 spotkaniach 17 punktów. W tym aspekcie radzi sobie zdecydowanie lepiej niż piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy w tej samej klasyfikacji znajdują się na 12. lokacie, z 8 oczkami na koncie. Z drugiej strony, Ełkaesiacy są trzeci, jeśli chodzi o punkty zdobywane w meczach wyjazdowych, zatem w Opolu może nas czekać emocjonujące spotkanie.

Opolanie mają problemy z ustabilizowaniem swojej formy w tym sezonie i podobnie jak „Rycerze Wiosny” notują naprzemiennie lepsze i gorsze wyniki. Do meczu z ŁKS-em Odra podchodzi po wyjazdowej porażce z Koroną Kielce oraz remisie u siebie z GKS-em Jastrzębie. Taka postawa „Niebiesko-Czerwonych” sprawiła, że znajdują się aktualnie na 9. miejscu w tabeli z 21 punktów na koncie.

Krzysztof Janus – fot. Mirosław Szozda/400mm.pl

Z ŁKS-em bez jednego z najgroźniejszych strzelców

W piątkowym spotkaniu w dwudziestce meczowej Odry Opole zabraknie Krzysztofa Janusa. Doświadczony napastnik w tym sezonie jest jednym z dwóch najlepszych strzelców opolskiej drużyny, mając cztery gole oraz 2 asysty na koncie. W arsenale trenera Plewni pozostaje zaś Konrad Nowak, który również strzelił 4 bramki oraz dołożył do tego jedno ostatnie podanie. Kolejni w klasyfikacji strzelców Odry są Mateusz Marzec (3 trafienia) oraz Mateusz Maćkowiak Mateusz Kamiński (po 2 gole).

Najlepszym dogrywającym w Odrze jest Miłosz Trojak, przed którym na konferencji prasowej ostrzegał trener Ełkaesiaków, Kibu Vicuña. Dwudziestosiedmiolatek zanotował w tym sezonie 3 asysty. Zaraz za nim w klasyfikacji asystentów znajdują się Krzysztof JanusMateusz MarzecRafał Niziołek Cezary Sauczek (po 2 ostatnie podania).

Fot. Łukasz Żuchowski