Piłka Nożna

Rumuński stoper trafi do ŁKS!

Nieco w cieniu medialnego rozgłosu, ŁKS finalizuje transfer nowego zawodnika. W nadchodzącym sezonie biało-czerwono-białych bronić ma Daniel Celea – stoper rodem z Rumunii.

Celea całą swoją dotychczasową karierę spędził w klubach z najwyższych lig rumuńskich. W minionym sezonie Sepsi OSK z Danielem w składzie zajęło 11 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w tym kraju.

Według informacji portalu ŁKSFans.pl, Rumun jutro przyleci do Polski, gdzie dopełni ostatnich formalności przed podpisaniem trzyletniej umowy.

Sam zawodnik w taki sposób komentował swoje przenosiny do ŁKS-u: Nie uważam tego za krok wstecz, bo to zespół z ambicjami i zdrowym planem, który chce awansować.  Mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej zmierzyć się z rodakami z Rumunii, grającymi w Cracovii. Dziękuję tym klubom z Rumunii, które były zainteresowani mną, ale chcę teraz nowych wyzwań – powiedział Daniel Celea, wyłącznie dla ProSport.

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.