Rozwandowicz zawieszony na spotkanie ze Stomilem Olsztyn

Kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego nie należy do tych, którzy w trakcie walki odstawiają nogę. W futbolu często konsekwencją tego są żółte kartki. Rozwandowicz w spotkaniu z Koroną Kielce został ukarany w ten sposób po raz czwarty w tym sezonie, przez co nie zagra w następnym ligowym meczu ŁKS-u.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek Fortuna 1. Ligi zawieszenie na jeden mecz zawodnik otrzymuje po zdobyciu swojej czwartej i ósmej żółtej kartki w sezonie, zaś po dwunastej pauzuje dwa spotkania. W związku z żółtym kartonikiem, którym został napomniany Rozwandowicz w 19. minucie spotkania z Koroną Kielce, nie zagra on w piątkowym starciu ze Stomilem Olsztyn.

Kapitan Łódzkiego Klubu Sportowego był pierwszym wyborem trenera na pozycję defensywnego pomocnika. Najprawdopodobniej zostanie on zastąpiony Jakubem Tosikiem, który wchodził w trakcie spotkań za Rozwandowicza z ławki. Vicuna może jednak sięgnąć również po Jana Kuźmę, który wrócił niedawno po kontuzji i zdążył zagrać w dwóch spotkaniach III-ligowych rezerw ŁKS-u. Dodatkowym atutem piłkarza, który w tym okienku transferowym przeprowadził się do Łodzi z Nowego Sącza jest to, że posiada on status młodzieżowca.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport