Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Rozpoczynamy rywalizację w Pucharze Polski. Zapowiedź meczu z Cracovią

W czwartek ełkaesiacy przystępują do rozgrywek o Puchar Polski. W I rundzie gracze Kibu Vicuñy zmierzą się na Stadionie Króla, z przedstawicielem Ekstraklasy – Cracovią. Początek meczu o 17:30.

Biało-czerwono-biali przechodzą trudny okres. Z ostatnich pięciu spotkań, przegrali trzy i spadli na siódme miejsce w tabeli Fortuna 1. ligi. Ponadto drużyna boryka się z poważnymi problemami kadrowymi, ale kilku graczy niedostępnych, w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, będzie już do dyspozycji trenera.

Przed łodzianami spotkanie z Cracovią w Pucharze Polski. Łodzianie niejednokrotnie potrafili, w tych rozgrywkach pokonać wyżej notowanego rywala i w czwartek powalczą o awans, do kolejnej fazy.

Cracovia to ekstraklasowy średniak, ale w ostatnich miesiąca coraz bliżej im do strefy spadkowej. W ostatnich sezonach drużyna Michała Probierza bardzo poważnie traktowała rozgrywki o Puchar Polski, o czym może świadczyć, dotarcie do półfinału, w poprzednim sezonie oraz wygranie tych rozgrywek w 2020 roku.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): –  Po ostatnim spotkaniu przed nami kolejne dwa ważne mecze – gramy w Pucharze Polski z Cracovią i w niedzielę z Sandecją. W tym momencie musimy patrzeć na to co tu i teraz, jaki skład będziemy mieli dostępny jutro. Oczywiście, myślimy o niedzieli, ale najpierw jest czwartkowy mecz, oficjalne spotkanie w Pucharze Polski i będziemy walczyć o awans dalej. Cracovia to drużyna ekstraklasowa, normalnie grają 1-4-2-3-1, 1-4-4-2 albo 1-4-1-4-1, zależy od tego jakich piłkarzy trener wybierze. Mają jednego z najlepszych szkoleniowców w Polsce, Michała Probierza. Ta drużyna jest bardzo silna fizycznie i gra solidnie.

Wyniki ostatnich spotkań

Pary I rundy Fortuna Pucharu Polski

Sytuacja kadrowa

W ostatnich tygodniach, przez drużynę ŁKS przeszła nawałnica kontuzji. W pewnym okresie aż 15 zawodników miało większe lub mniejsze urazy. Na pewno w czwartek na murawie nie zobaczymy Pirulo, który czuje się już dobrze, ale ma być gotowy dopiero na potyczkę z Sandecją. Nie zagrają też Kamil Dankowski, Nacho Monsalve i Samu Corral. Zdrowi są Maciej Wolski, Javi Moreno, Ricardinho, Antonio Dominguez, Bartosz Szeliga czy Maciej Dąbrowski. Pod znakiem zapytania stoją występy Maksymiliana Rozwandowicza, Jakuba Tosika, Mateusza Bąkowicza, Stipe Juricia i Mieszko Lorenca.

W drużynie Cracovii, w ostatnim meczu nie zagrali Marcos Alvarez, Thiago oraz Michal Siplak. Na ten moment nie wiadomo czy zdążą się wykurować na czwartkowy mecz.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Cracovią będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 17:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Asystenci: Bartłomiej Lekki, Wojciech Szczurek

Sędzia techniczny: Włodzimierz Bartos

Sędziowie VAR: Paweł Raczkowski, Łukasz Kuźma

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Cracovia

Kibu Vicuña przed meczem z Cracovią

Sytuacja kadrowa przed meczem z Cracovią

Jak radził sobie ŁKS w pierwszej rundzie Pucharu Polski?

Rywal pod lupą: Cracovia

Historia meczów pucharowych ŁKS – Cracovia

Obsada sędziowska meczu z Cracovią

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport