Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Ricardinho: Mam nadzieję, że uda mi się zaistnieć w historii klubu

Tuż po podpisaniu trzyipółletniej umowy z Łódzkim Klubem Sportowym Ricardihno zasiadł przed kamerą ŁKS TV. W swoim pierwszym wywiadzie w klubie Brazylijczyk nie ukrywał, że ma w ŁKS-ie jeden konkretny cel do realizowania.

O zmianie klubu i kraju:
– Grałem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez rok. Mój kontrakt dobiegał końca, a ja w ostatnim czasie słyszałem wiele dobrego na temat ŁKS-u. Dyrektor sportowy kontaktował się ze mną i od sześciu miesięcy rozmawialiśmy na temat tego transferu. Wierę w projekt, który mi tutaj przedstawiono. Gra w ekstraklasie na nowym, pięknym stadionie. Miałem oferty z różnych krajów, ale właśnie ze względu na ten projekt rozwoju ŁKS-u zdecydowałem się na tym klub.

O Łodzi i ŁKS-ie:
– Wiem, że ŁKS ma dobrą drużynę i jest klubem z piękną, długą historią. Wiele też słyszałem na temat łódzkich derbów. Grałem z Arielem Jakubowskim, który z ŁKS-em walczył w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Polecał mi klub i miasto. Jestem szczęśliwy, że znalazłem się w Łodzi i dołączam do nowych kolegów. Liczę, że wspólnie zrealizujemy nasz cel.

O boiskowej pozycji:
– Mogę grać z przodu na różnych pozycjach: jako „dziesiątka”, „dziewiątka”, czy też jako skrzydłowy. Dla mnie nie ma większej różnicy. Chcę po prostu jak najwięcej pomóc drużynie. O wszystkim decyduje trener.

O długim kontrakcie i celach na grę w ŁKS-ie:
– Długi kontrakt to dla mnie i mojej rodziny istotna kwestia. Przez ostatnie cztery lata często zmieniałem kluby. To był trudny czas dla mnie. Dla mojej rodziny takie częste przeprowadzki nie były dobre. Córka wkrótce idzie do szkoły i potrzebujemy stabilizacji. Mam nadzieję, że przez te 3,5 roku uda mi się zaistnieć w historii klubu. Pewnego dnia zakończę karierę, ale ŁKS będzie dalej istniał. I chciałbym na zawsze być częścią jego historii.

Kilka słów do kibiców:
– Przede wszystkim chciałby raz jeszcze powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że trafiłem do ŁKS-u. W każdym meczu zamierzam walczyć ze wszystkich sił i pomagać drużynie w odnoszeniu kolejnych zwycięstw. Chcę mieć udział w awansie do ekstraklasy, ale nie mogę obiecać konkretnej liczby goli ani nic podobnego. Mam nadzieję, że sprostam zadaniu i ciężką pracą na boisku pomogę kolegom.