Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy w RPP! ŁKS II – Sokół 3:2

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały starcie z wyżej notowanym Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:2 i zameldowały się w Regionalnym Pucharze Polski! Tym samym ŁKS II Łódź zakończył niezwykle udaną rundę jesienną.

Spotkanie w ramach 5. rundy Okręgowego Pucharu Polski było dla rezerw ŁKS-u ostatnim meczem rozgrywanym w tym roku. Nie dziwi więc, że od pierwszej minuty w biało-czerwono-białych barwach wybiegł najsilniejszy personalnie skład.

Z drugiej strony stanęła mocno rezerwowa drużyna Sokoła, która cały czas walczy w rozgrywkach III ligi. To spowodowało, że Ełkaesiacy już od pierwszych minut gry zaczęli zdobywać kontrolę nad meczem, narzucając przeciwnikom własnego stylu gry.

To przyniosło pierwszy efekt już po 30 minutach od pierwszego gwizdka. Po dobrze wykonanym rzucie karnym Oskar Koprowski wyprowadził ŁKS na prowadzenie, a to już siedem minut później podwyższył Mikołaj Lipień. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło Ełkaesiakom na spokojne kontrolowanie boiskowych sytuacji aż do zakończenia pierwszej części gry.

Po stracie dwóch bramek w pierwszej części gry zawodnicy Sokoła chcieli jak najszybciej odrobić stratę, żeby pokusić się nawet o wygranie spotkania. Nie dziwi więc dokonanie aż pięciu zmian w przerwie, co pozwoliło nieco zmienić obraz gry gości.

Pierwszy celny cios drugiej połowy należał jednak do Ełkaesiaków, a dokładniej do Jakuba Pieli. Młody skrzydłowy wykorzystał dobrą wrzutkę z lewej strony boiska od Tadeja Vidmajera i skierował piłkę do siatki. Wydawało się więc, że środowe spotkanie zostało już rozstrzygnięte.

Nic bardziej mylnego! Goście z Aleksandrowa za wszelką cenę chcieli poszukać swojej bramki w tym meczu. Trzy minuty po stracie bramki numer trzy aleksandrowianie przycisnęli Ełkaesiaków, przez co fatalny w skutkach błąd popełnił Tomasz Kucharski, który skierował piłkę do strzeżonej przez siebie bramki.

Kolejne akcje to desperacja próba zdobycia kolejnej bramki dla Sokoła, ale i spokojne utrzymywanie wyniku przez ŁKS II. Obraz meczu zmienił się jednak w 87 minucie, kiedy to bramkę dla Sokoła zdobył Michał Wolinowski. Od tego momentu to goście bardzo mocno przycisnęli swoich rywali, spychając ich do defensywy.

Usilne próby wyrównania stanu rywalizacji nie przyniosły jednak skutku. Dzięki zwycięstwu ŁKS II Łódź zagra wiosną w rozgrywkach Regionalnego Pucharu Polski, które bezpośrednio prowadzą do rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski.

ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:2 (2:0)
Bramki: Koprowski (k) 30′, Lipień 37′, Piela 65′ – Kucharski (s) 68′, Wolinowski 87′

ŁKS II Łódź: Kucharski – Ślęzak, Lorenc, Koprowski, Vidmajer – Karlikowski, Górecki, Sójka, Lipień (59′ Tazbir), Gmosiński – Piela (83′ Piotrowski)

Sokół Aleksandrów Łódzki: Jurek – Nowacki (46′ Pióro), Bartosiński (46′ Gieraga), Adamiak, Szarpak (46′ Lis) – Sołtysiński (46′ Kania), Witasiak, Pecyna, Maschera (57′ Horoszkiewicz) – Misiak (46′ Przezak), Wolinowski

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119