Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu III ligi

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Na poniedziałkowym treningu pojawiło się kilka nowych twarzy.

Do zespołu Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka dołączył nowy bramkarz. Kontrakt z ŁKS podpisał Fabian Borysiuk, który ostatnio występował w TOP 54 Biała Podlaska. Na treningu obecny był Jakub Tosik, który w nowym sezonie będzie szkolił się trenersko w akademii i występował w drużynie rezerw. Z powodu choroby nie trenował kapitan Aleksander Ślęzak.

Po wygaśnięciu kontraktów, z ŁKS-em II pożegnało się czterech piłkarzy – Jan Zareda, Dariusz Gmosiński, Artur Sójka oraz Michał Karlikowski. Dwaj ostatni postanowili spróbować sił w wyższej klasie rozgrywkowej i szukają klubów w II lidze.

W nowym sezonie w drużynie ŁKS II będą występować też zdolni juniorzy, który grali w minionych rozgrywkach w ŁKS III oraz w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Z drużyną trenowali Szymon Łyskawka, Michał Koszur, Wiktor Czerwiński, Igor Krzyżanek, Mateusz Marczak, Jan Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Adam Kajszczak, Michał Nowakowski.

W tym tygodniu ełkaesiacy będą trenować jeszcze cztery razy (codziennie przed południem w ośrodku Akademii ŁKS). Pierwszy sparing z udziałem ŁKS II odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 przy ul. Minerskiej/Krańcowej – rywalem będzie czwartoligowa Omega Kleszczów. Później sztab szkoleniowy zaplanował jeszcze gry kontrolne z trzecioligowymi rezerwami Pogoni Szczecin (w środę 20 lipca w Opalenicy), trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz (w sobotę 23 lipca w Bydgoszczy) i czwartoligowym RKS-em Radomsko (w sobotę 30 lipca na własnym obiekcie).

Nowy sezon rezerwy zainaugurują w weekend 6-7 sierpnia w Elblągu z miejscową Concordią.

Kadra na pierwszy trening:

Bramkarze: Tomasz Kucharski, Dominik Stanny, Szymon Łyskawka, Fabian Borysiuk.

Obrońcy: Michał Koszur, Wiktor Czerwiński, Igor Krzyżanek, Igor Lambrecht, Szymon Matuszko, Jowin Radziński, Lamine Coulibaly, zawodnik testowany.

Pomocnicy: Jakub Tosik, Wiktor Kościuk, Adrian Czypicki, Mateusz Marczak, Jan Łabędzki, Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając, Adam Król, Mikołaj Lipień, Mateusz Jastrzembski, Adam Kajszczak, Michał Nowakowski.

Napastnicy: Łukasz Dynel, Błażej Radwanek, Jakub Piotrowski.

Foto: Lens Strong