Piłka NożnaRezerwy

Rezerwy grają w Piotrkowie

Przed rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego kolejny trudny sprawdzian w rozgrywkach IV ligi. W sobotę podopieczni Pawła Drechslera zmierzą się na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski.

Spotkanie przy ulicy Ronalda Reagana będzie miało szczególny wymiar. Obie drużyny zagrają dla chorej Weroniki, która zmaga się wrodzoną wadą lewej ręki. W przerwie meczu odbędzie się licytacja m.in. kilku gadżetów Łódzkiego Klubu Sportowego (koszulka meczowa z podpisami piłkarzy, książka Remka Piotrowskiego z okazji 110-lecia klubu z Alei Unii oraz inne klubowe gadżety) oraz Polonii Piotrków Trybunalski (m.in strój meczowy). Dodatkowo każda osoba, która wrzuci pieniądze do puszki może liczyć na pamiątkową kartę ze zdjęciem zespołu beniaminka elity oraz słodki upominek.

Weroniczka jest kochanym dzieckiem. Urodziła się półtora miesiąca po tragicznej śmierci swojego tatusia, pozostała tylko kochająca mama. Ma wrodzoną rozwojową wadę lewej rączki, niedorozwój kości śródręcza (są one mniejsze od kości zdrowej rączki) poza szczątkowym kciukiem nie ma paluszków – w ich miejscu są skórne „kuleczki”. Weronika od początku swego przyjścia na świat jest pod stałą opieką medyczną lekarzy. Ta mała kruszynka była już konsultowana u licznych specjalistów, czekają ją dalsze konsultacje. Zalecane przez lekarzy rozwiązanie to docelowo przeszczep oraz kosztowna rehabilitacja Ponadto szeroko rozumiane wspomaganie rozwoju oraz zapobieganie wad postawy. Działania te wiążą się z dużymi kosztami, które są nie do udźwignięcia przez samotnie wychowującą mamę. Chcąc zapewnić spokojną przyszłość Weronice, gorąco Państwa prosimy o wsparcie i pomoc. Każda kwota pomoże zrównać jej szanse w dorosłym życiu.” – czytamy na stronie organizatora zbiórki, Polonii Piotrków.

W tabeli IV ligi obie drużyny dzieli sześć punktów. Polonia od pierwszej kolejki plasuje się w czołówce i obecnie zajmuje czwarte miejsce z 22-oczkami na koncie. Podopieczni Roberta Grzesiuk świetnie wystartowali, ale w ostatnich trzech meczach zdobyli tylko jeden punkt i tą nieco słabszą dyspozycję piłkarzy z Piotrkowa chcą wykorzystać rezerwy ŁKS-u. Nasz zespół od 10 meczów jest niepokonany, ale notuje bardzo dużo remisów (aż 7). Łodzianie wygrali tylko trzy spotkania na jedenaście i plasują się na ósmym miejscu w tabeli. Ewentualna wygrana w Piotrkowie pozwoliłaby zbliżyć się ełkaesiakom do pierwszej czwórki.

tabela

Niewykluczone, że na stadionie przy ulicy Reagana zobaczymy kilku zawodników z szerokiej kadry ŁKS-u, choć zapewne niewielu. Spowodowane jest to sparingiem, który podopieczni Kazimierza Moskala rozegrają w sobotę o 12 w Płocku z Wisłą.

Wszystkich kibiców serdecznie zachęcamy do pojawienia się w sobotnie popołudnie na obiekcie przy ul. Ronalda Reagana 18 w Piotrkowie Trybunalskim i wsparcia akcji pomocy dla Weroniki. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, a rozpoczęcie meczu Polonia – ŁKS II o 16:00.