Piłka NożnaRezerwy

Remis rezerw z Pogonią. Błysk strzelecki Rafała Kujawy

Zawodnicy rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego szczęśliwie zremisowali na własnym boisku z Pogonią Zduńska Wola 3:3 w trzeciej kolejce łódzkiej IV ligi. Łodzianie wyrównującego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Niespodzianką w składzie ŁKS-u była obecność Rafała Kujawy, który w tym spotkaniu wspomógł młodszych kolegów. Na boisku pojawili się także zawodnicy z szerokiej kadry pierwszego zespołu: Artur Sójka, Dawid Arndt, Maciej Dampc czy Adam Ratajczyk. Z kolei w drużynie gości od pierwszej minuty zagrali ełkaesiak Dawid Sarafiński oraz znani z występów w wyższych ligach Adrian Budka i Mateusz Broź. Na ławce rezerwowych Pogoni usiadł Princewill Okachi.

Mecz z wysokości trybun oglądali m.in. Kazimierz Moskal, Maciej Musiał, Krzysztof Przytuła, Marcin Pogorzała, Patryk Bryła, Jan Sobociński i były piłkarz ŁKS-u Michał Łabędzki.

Spotkanie rozpoczęło się w dość spokojnym tempie, a pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola ełkaesiacy stworzyli sobie w 23 minucie gry. Futbolówkę przejął Piela i od razu prostopadłym podaniem obsłużył Ratajczyka. Młody skrzydłowy nawinął obrońcę, ale z siódmego metra trafił w boczną siatkę. To była bardzo ładna akcja ŁKS-u.

W pierwszych minutach meczu pozytywnie prezentował się Maciej Dampc, który dobrze wspomagał swoich kolegów w defensywie. Również aktywny był Przemysław Sajdak. Były zawodnik Puszczy Niepołomice kreował sporo akcji, ale często był faulowany przez piłkarzy Pogoni.

W 26 minucie były piłkarz ŁKS-u Dawid Sarafiński minął kilku zawodników łodzian, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok dalszego słupka bramki Arndta. Kilkanaście sekund później „Saraf” ponownie popisał się dobrym zagraniem i wystawił piłkę napastnikowi sam na sam z bramkarzem. Na szczęście kapitalnie strzał piłkarza Pogoni obronił nasz golkiper.

Osiem minut później rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego wyszły na prowadzenie. Sajdak zagrał ładną piłkę do Pieli, a ten zgrał ją do Kujawy, który strzałem sprzed pola karnego trafił do siatki.

Chwilę później było już 2:0 i ponownie na listę strzelców wpisał się doświadczony napastnik łodzian. Kujawa dostał podanie od Tazbira i popisał się pięknym strzałem po dalszym rogu. Bliźniacze trafienie do tego z minionego sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Krótko ŁKS cieszył się z dwubramkowego prowadzania. Sarafiński został sfaulowany przez Lasotę w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Broź. Na przerwę ełkaesiacy zeszli z prowadzeniem 2:1.

Po zmianie stron szybko żółtą kartką został ukarany aktywny Kujawa. 31-latek mógł był bliski skompletowania hat-tricka, ale jego strzał szczupakiem po zagraniu Tazbira przeleciał obok bramki.

W 59 minucie do remisu doprowadzili goście, po fatalnym błędzie Stanisława LasotyTazbir zagrał piłkę z autu do Lasoty, jednak młody ełkaesiak się poślizgnął, a do piłki doszedł Sarafiński. Skrzydłowy Pogoni odegrał do Sławińskiego, który nie miał problemu z trafieniem do siatki.

Niestety dwie minuty później Pogoń zdobyła kolejnego gola. Mateusz Broź otrzymał piłkę na dobieg i pewnym strzałem po długim roku trafił do siatki.

W 69 minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Sarafiński.

Trzy minuty później zapachniało czerwoną kartką dla Arndta. Bramkarz ŁKS-u sfaulował napastnika Pogoni przed polem karnym, lecz ostatecznie został ukarany tylko żółtym kartonikiem.

Szansę na wyrównanie w 82 minucie miał Kujawa, jednak jego strzał przewrotką przeleciał tuż obok słupka. Bramkarz gości nawet nie zareagował i gdyby piłka zmierzała w światło bramki to z pewnością byłoby 3:3.

W doliczonym czasie gry łodzianom udało się wykorzystać przewagę liczebną i doprowadzić do wyrównania. Pięknym przerzutem na 40 metrów popisał się Dampc, który zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej Białousko. Ten dośrodkował z lewej strony i piłkę do pustej bramki skierował Kujawa. Hat-trick Rafała!

Więcej już nic w tym meczu się nie wydarzyło i rezerwy ŁKS-u dopisują do swojego konta punktowego kolejne oczko. Już w najbliższy piątek ełkaesiaków czeka wyjazdowe spotkanie z Nerem Poddębice. Czas na pierwsze trzy punkty!

ŁKS II Łódź – Pogoń Zduńska Wola 3:3 (2:1)

Bramki: Kujawa 36, 40, 90+4 – Broź 43-k, 61, Sławiński 59.

Skład ŁKS-u: Arndt – Tazbir, Lasota (Piotrowski 89), Dampc, Karlikowski – Sójka (Pietrzak 66′), Sajdak, Piela (Białousko 84′) – Ratajczyk, Górecki (Jaszczak 71′) – Kujawa.

Ławka: Rosiak, Herman, Lebkuchen.