Raport kartkowy: Rozwandowicz wraca z zawieszenia, goście w pełnym składzie

Łódzki Klub Sportowy w niedzielę zmierzy się na Stadionie Króla z Resovią Rzeszów. Do składu gospodarzy po jednym meczu zawieszenia powraca kapitan drużyny, Maksymilian Rozwandowicz. Przyjezdni nie będą ograniczeni żadnymi karami dyscyplinarnymi, choć jeden z ich zawodników musi się tego obawiać na następne spotkania.

Maksymilian Rozwandowicz, który w 5 spotkaniach tego sezonu szybko „zdobył” 4 żółte kartki nie mógł pomóc drużynie w zeszłotygodniowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Teraz kapitan zespołu wraca do składu i trener Kibu Vicuña będzie miał go do dyspozycji.

Trener Resovii układając skład na mecz z ŁKS-em nie będzie musiał obawiać się o żadne kary dyscyplinarne nałożone na jego piłkarzy. Warto podkreślić jednak, że jeden z jego zawodników, Josip Šoljić, musi mieć się na baczności, ponieważ został w tym sezonie napomniany już 3 żółtymi kartkami, zatem kolejne tego typu przewinienie w meczu z „Rycerzami Wiosny” poskutkuje jego zawieszeniem w następnym spotkaniu.

Kartki ŁKS-u w sezonie 2021/22 w Fortuna 1. lidze:

ŻÓŁTE KARTKI

4 – Maksymilian Rozwandowicz

2- Bartosz Szeliga, Stipe Jurić, Jan Sobociński, Jakub Tosik

1 – Michał Trąbka, Adrian Klimczak, Piotr Janczukowicz, Adam Marciniak

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport