Raport kartkowy przed meczem z Widzewem: Status quo zachowane – pięciu zawodników zagrożonych

Żaden z zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego nie będzie musiał pauzować w 66. Derbach Łodzi. Za to w zespole Widzewa na murawie nie pojawi się pomocnik Mateusz Możdżeń.

Przed spotkaniem z Odrą, aż pięciu ełkaesiaków było zagrożonych pauzą, w przypadku kolejnego upomnienia. Na szczęście nikomu się do nie przytrafiło i w tej kwestii pozostał status quo. Po trzy „żółtka” na swoim koncie mają Pirulo, Michał Trąbka, Adam Marciniak oraz Maciej Wolski. Z kolei Maciej Dąbrowski był już siedmiokrotnie napominany przez arbitrów.

W minioną sobotę dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną obejrzał obrońca ŁKS, Jan Sobociński. Na szczęście dla stopera biało-czerwono-białych było to piąte i szóste napomnienie w obecnych rozgrywkach i nie będzie musiał pauzować.

W drużynie najbliższych rywali ŁKS-u, nie zobaczymy na murawie Mateusza Możdzenia. Pomocnik Widzewa podczas ostatniej potyczki z Radomiakiem Radom został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką i najprawdopodobniej nie zagra w dwóch spotkaniach. Zagrożeni pauzą są Łukasz Kosakiewicz i Mateusz Michalski.

Kartki zawodników ŁKS-u w sezonie 2020/21:

ŻÓŁTE KARTKI

7 – Maciej Dąbrowski (zagrożony)

6 – Jan Sobociński

4 – Samu Corral, Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Klimczak, Dragoljub Srnić

3 – Pirulo, Michał Trąbka, Adam Marciniak, Maciej Wolski (zagrożeni)

2 – Kamil Dankowski, Jakub Tosik, Przemysław Sajdak

1 – Łukasz Sekulski, Piotr Janczukowicz

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski,  Samu Corral, Jan Sobociński

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,