Raport kartkowy: Bez Javiego na derby, siedmiu piłkarzy zagrożonych zawieszeniem

Pozostało już zaledwie kilka dni do 68. Derbów Łodzi. Trenerzy w głowach układają już jedenastki, które we wtorek wybiegną na boisko, jednak muszą brać oni pod uwagę nie tylko aspekty zdrowotne, ale i kary dyscyplinarne związane z napomnieniami od sędziów. Tym nie będzie musiał się przejmować trener Widzewa, gdyż żaden z ich piłkarzy nie będzie pauzował w najbliższej kolejce. Inaczej sprawa się ma w ŁKS-ie – w derbach zabraknie Javiego Moreno, a uważać musi spora grupa zawodników, których w przypadku otrzymania kolejnego żółtego kartonika czeka podobna kara.

Po ostatnim ligowym starciu z Arką Gdynia w Łódzkim Klubie Sportowym powiększyła się grupa zawodników zagrożonych zawieszeniem za nadmiar żółtych kartek, która już wcześniej nie była mała. W tym momencie mowa o aż siedmiu piłkarzach – PiruloMacieju DąbrowskimPiotrze JanczukowiczuMateuszu BąkowiczuMichale TrąbceJanie Kuźmie Stipe Juriciu. Podczas 68. Derbów Łodzi zabraknie także jednego zawodnika – w Gdyni Javi Moreno otrzymał czwarte w tym sezonie napomnienie od arbitra, przez co jest zmuszony pauzować w najbliższym spotkaniu.

Sztab szkoleniowy derbowego rywala ŁKS-u nie będzie musiał przejmować się żadnymi karami za nadmiar żółtych kartek. Uważać jednak będzie musiała pewna grupa zawodników, która w tym momencie zagrożona jest taką pauzą – Radosław Gołębiowski, Marek HanousekKacper Karasek (choć on ostatni raz wystąpił w pierwszym meczu wiosny z Arką Gdynia), Martin Kreuzriegler oraz Mateusz Michalski.

ŻÓŁTE KARTKI

Maksymilian Rozwandowicz – 8

Pirulo, Maciej Dąbrowski – 7 (zagrożony)

Oskar Koprowski – 6