Pyrdoł odejdzie do Legii?

Według najnowszych doniesień „Przeglądu Sportowego” Piotr Pyrdoł od nowego sezonu zostanie nowym zawodnikiem Legii Warszawa.

Kontrakt skrzydłowego z Łódzkim Klubem Sportowym wygasa 30 czerwca i po Nowym Roku będzie mógł podpisać kontrakt z nowym klubem. Wszystko wskazuje na to, że będzie to wicemistrz Polski.

Jak ustalił „PS” klub z Alei Unii może liczyć na 70 tysięcy złotych za ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika. Legia w pokonanym polu zostawiła m.in. Wisłę Płock, Cracovię i Jagiellonię Białystok, które również zabiegały o pomocnika.

Pyrdoł ma zostać w ŁKS do końca sezonu 2019/20, a od 1 lipca oficjalnie ma trafić do Warszawy. Choć nie wykluczone, że klub że stolicy powalczy o transfer 20-latka już zimą.

W tym sezonie Piotrek rozegrał 10 meczów w PKO BP Ekstraklasie (1 gol i 2 asysty) i dwa w Totolotek Pucharze Polski (1 gol).