Piłka NożnaRezerwy

Pucharowe starcie z ligowym rywalem. Zapowiedź meczu ŁKS II – KS Kutno

Już o godzinie 15 rozpocznie się starcie ŁKS-u II z KS Kutno w ramach czwartej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Rywale rezerw „Rycerzy Wiosny” to drużyna, z którą na co dzień rywalizują w III Lidze, a w tabeli dzielą ich jedynie 4 punkty.

Dla rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego mecz czwartej rundy Okręgowego Pucharu Polski to pierwsze starcie w ramach tegorocznych rozgrywek. Rywalizację planowo mieli rozpocząć rundę wcześniej, jednak ich rywal, Termy Uniejów, na kilka dni przed spotkaniem zrezygnowały z udziału w rozgrywkach.

W poprzedniej edycji Okręgowego Pucharu Polski ŁKS II radził sobie bardzo dobrze i dotarł aż do finału tych rozgrywek. W meczu rozegranym 22 czerwca na Stadionie Króla ulegli wówczas Unii Skierniewicze 1-3. Po drodze pokonali wówczas Borutę ZgierzGKS KsawerówSokół Aleksandrów ŁódzkiLechię Tomaszów Mazowiecki, a także RKS Radomsko.

Dzisiejsi rywale młodych „Rycerzy Wiosny” na co dzień rywalizują z nimi w III Lidze. Aktualnie z 17 punktami na koncie zajmują 6. miejsce, jednak rezerwy ŁKS-u, mimo zajmowania 10. miejsca, tracą do nich jedynie 4 punkty. W poprzedniej edycji Okręgowego Pucharu Polski KS Kutno także zaszło do końcowej fazy rozgrywek. Odpadli z nich dopiero w ćwierćfinale, kiedy pokonała ich Unia Skierniewice aż 7-0.

W tym sezonie nie jest to pierwsze spotkanie między ŁKS-em II KS Kutno17 sierpnia młodzi „Rycerze Wiosny” starli się z dzisiejszymi rywalami w pucharze w ramach 3. kolejki rozgrywek III Ligi. Wówczas z tego spotkania górą wyszli Łodzianie, którzy wygrali 2-1 po bramkach Ślęzaka Dynela. Honorową bramkę dla drużyny z Kutna zdobył były Ełkaesiak, Adam Patora.

Fot. Lens Strong