Przegląd Sportowy: Mateusz Kowalczyk ma trafić do ŁKS

Według najnowszych doniesień Przeglądu Sportowego, Łódzki Klub Sportowy niebawem dokona pierwszego transferu. Do klubu z alei Unii ma trafić niezwykle utalentowany, Mateusz Kowalczyk z Ząbkovii Ząbki.

Mateusz Kowalczyk jest uznawany za jeden z największych talentów na Mazowszu. W sezonie 2020/21 regularnie występował w seniorskim zespole Ząbkovii w IV lidze i pomógł w wywalczeniu awansu do III ligi. Młodzieżowiec występuje na pozycji pomocnika.

Zawodnik był od dawna na radarach wielu klubów, w tym ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Przez ostatni miesiąc był wnikliwie obserwowany i analizowany przez skautów Jagi, ale do gry wkroczył ŁKS i według „Przeglądu Sportowego” przekonał zawodnika do podpisania kontraktu. Transfer ma zostać sfinalizowany w najbliższych dniach.

O umiejętnościach 17-latka, ŁKS mógł niedawno przekonać się na własnej skórze. Kowalczyk w barwach Ząbkovii wystąpił w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-17. Jego zespół w dwumeczu wbił ełkaesiakom dziewięć goli, z czego sześć było autorstwa właśnie Mateusza Kowalczyka.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport