Premierowy gol Juricia w barwach ŁKS i pierwszy Chorwata w historii klubu

W kapitalnym stylu przedstawił się kibicom na Stadionie Króla, nowy napastnik ŁKS, Stipe Jurić. Chorwat z bośniackim paszportem zdobył w niedzielę swoją premierową bramkę w biało-czerwono-białych barwach.

W 19. minucie gry, 22-latek wykorzystał kapitalne podanie od Mateusza Bąkowicza i efektowną piętą doprowadził do wyrównania, pokonując golkipera gości. Wcześniej świetnie piłkę od własnej połowy wyprowadził Javi Moreno, a swój spory wkład w to trafienie mieli też Mikkel Rygaard oraz Pirulo.

Stipe Jurić ma dwa obywatelstwa (chorwackie i bośniackie), ale jak sam wspominał – jest w stu procentach Chorwatem. Napastnik łodzian zapisał się w niedzielę na kartach historii, ponieważ było to pierwsze trafienie piłkarza z Chorwacji, w 113-letniej historii ŁKS.

Starsi kibice Łódzkiego Klubu Sportowego mogli przeżyć w sobotę swoiste deja vu. Ponad 14 lat temu w spotkaniu biało-czerwono-białych, z Lechem Poznań niemal identyczną bramkę dla naszego zespołu zdobył, Grzegorz Kmiecik, o czym wspomniał na Twitterze Krzysztof Wroński, który w przeszłości współtworzył nasz portal.

Z kadry pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny” na pierwsze trafienie czekają: Nacho Monsalve, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Kamil Dankowski, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz, Jakub Tosik, Jan Kuźma, Javi Moreno oraz Dariusz Gmosiński.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport