Powrót Kazimierza Moskala do Łodzi. Zapowiedź meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Ełkaesiacy już dziś zmierzą się przy alei Unii Lubelskiej z okupującym ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi – Zagłębiem Sosnowiec. Będzie to powrót do naszego miasta byłego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego, Kazimierza Moskala.

Według trenera Ireneusza Mamrota, ŁKS w Olsztynie nie pokazał pełni swoich możliwości i najważniejszym celem zespołu był wówczas wynik. Udało się biało-czerwono-białym przywieźć do Łodzi komplet punktów i w najbliższym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, drużyna stawia sobie taki sam cel. Ewentualna wygrana będzie smakowała dwa razy mocniej, bo łodzianie mają szansę wrócić na drugie miejsce w tabeli – premiowane bezpośredni awansem do Ekstraklasy.

Sobotni mecz będzie wyjątkowy także z innego względu. Do Łodzi powraca Kazimierz Moskal, który przez półtora roku prowadził drużynę „Rycerzy Wiosny” i udało mu się wprowadzić po siedmiu latach ŁKS do najwyższej klasy rozgrywkowej. To pierwsza wizyta trenera na stadionie przy alei Unii Lubelskiej, po zwolnieniu, do którego doszło w maju 2020 roku. 54-letni szkoleniowiec prowadził biało-czerwono-białych w 64 spotkaniach o stawkę. Wygrał 27 pojedynków, 23 przegrał i 14 zremisował.

Zagłębie Sosnowiec po 20. kolejkach Fortuna 1. Ligi okupuje ostatnie miejsce w tabeli, ale ambicje i potencjał tego zespołu jest dużo, dużo większy. Łódzki Klub Sportowy nie może liczyć w sobotę na łatwą przeprawę i spodziewamy się ciężkiego meczu. Ełkaesiacy wiedzą o co grają i nie trzeba ich dodatkowo motywować przed tym spotkaniem.

Wypowiedzi przed meczem

Ireneusz Mamrot (trener ŁKS):– Myślę, że ktoś, kto gra w piłkę czy jest dziennikarzem wiele lat wie, że to są najtrudniejsze spotkania. Zapominamy o potencjale Zagłębia. Raz, że jest tam dobry trener, dwa, że są tam dobrzy zawodnicy. Czasami w piłce jest taki moment, że wpadnie się w dołek i z niego jest trudno wyjść. Ale tam nie ma przypadkowych zawodników. My nie możemy podejść do tego meczu w inny sposób. Piłka uczy każdego dnia wiele pokory i przed spotkaniem nikt jeszcze nie wygrał, a byli tacy, co przegrali.

Kazimierz Moskal (trener Zagłębia): –  Miło wspominam pobyt w Łodzi, to był dobry czas. Nie spodziewałem się jednak takiego rozstania z klubem, ale nie ma co do tego wracać, było, minęło, życie pędzi do przodu, a czas leczy rany. Wystarczy spojrzeć na pierwszoligową tabelę i wszystko wiadomo. ŁKS jest jednym z głównych faworytów do bezpośredniego awansu, przyznam że przed sezonem o ekstraklasie mówiło się także w Sosnowcu, ale sportowe życie zweryfikowało plany. Mieli na jesieni kryzys spowodowany między innymi koronawirusem, który nie tylko im dał się we znaki. To jest dobry zespół. Oglądałem ich ostatnio w meczu z Widzewem i kiedy przegrywali 0:2 powiedziałem sobie, że jeśli rywal nie strzeli trzeciego gola, meczu nie wygra i tak też się stało. Choć nie będzie grał Ricardinho, niewiele to zmienia. W dobrej dyspozycji jest Pirulo. Łodzianie są niezwykle groźni w ofensywie, strzelili w pierwszej lidze najwięcej goli, bo aż 42 – powiedział trener w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 20. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W barwach ŁKS nie zobaczymy w sobotę na pewno kontuzjowanego Samu Corrala. Małe szanse na występ ma też Ricardinho, który w tym tygodniu trenował indywidualnie po urazie kostki, którego doznał w starciu ze Stomilem Olsztyn. Do dyspozycji ma już być Adam Marciniak, który od kilku tygodni zmagał się z urazem głowy.

Kazimierz Moskal nie będzie mógł w sobotę skorzystać ze swojego podstawowego pomocnika João Oliveiry. Portugalczyk musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec będzie transmitowane bez komentarza na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 18:00.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Artur Aluszyk (Barlinek)

Asystenci: Wiktor Wątroba, Maciej Cebulski

Sędzia techniczny: Karol Arys

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez – Piotr Janczukowicz, Michał Trąbka, Pirulo – Łukasz Sekulski.

Zagłębie: Krystian Stępniowski – Łukasz Turzyniecki, Lukas Duriska, Kacper Radkowski, Dawid Gojny – Patrik Misak, Quentin Seedorf, Maciej Ambrosiewicz, Michał Masłowski, Szymon Pawłowski – Szymon Sobczak.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Zagłębie

Ireneusz Mamrot przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec