Pojedynek: Michał Kołba vs Radosław Majecki

Po kilku latach przerwy Łódzki Klub Sportowy ponownie skonfrontuje się na boisku z Legią Warszawa. Niedzielny mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. W naszej stałej rubryce „Pojedynek” przyjrzeliśmy się tym razem bramkarzom obu zespołów: Michałowi Kołbie i Radosławowi Majeckiemu.

Obaj bramkarze są ważnymi punktami swoich drużyn i odgrywają w nich znaczące role. Michał Kołba jest kapitanem ŁKS-u, który wiele przeszedł w biało-czerwono-białych barwach, a Majecki to młodzieżowy reprezentant Polski, który zbiera niezbędne doświadczenie i niedługo może trafić do dorosłej kadry oraz wyjechać do dobrej europejskiej ligi.

W obecnych rozgrywkach bronią ze zmiennym szczęściem. Bramkarz łodzian przepuścił już osiem goli (z czego 50% w ostatnim spotkaniu z Wisłą), ale większość ze strzałów była dla Michała nie do wyjęcia. Z kolei Majeckiego piłkarzom rywali udało się pokonać tylko trzy razy i dwukrotnie zrobili to gracze Pogoni Szczecin w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Statystycznie lepiej w tym porównaniu wypada 19-letni Majecki. Piłkarz urodzony w Starachowicach może się pochwalić ponad 86% skutecznością obronionych strzałów. Dla porównania Kołba obronił dotychczas 74,2% strzałów. Jednak to bramkarz ŁKS-u był bardziej zapracowany, bo już wybronił w tym sezonie 22 uderzenia rywali, Majecki o osiem mniej, ale rozegrał jedno spotkanie mniej. Kapitan ełkaesiaków ratował także częściej swoją drużynę interwencjami na przedpolu.

W tym spotkaniu spodziewamy się, że obaj bramkarze będą mieli sporo pracy i od ich postawy w dużym stopniu będzie zależało jakim wynikiem zakończy się mecz ŁKS-u z Legią. Legia to bardzo dobry zespół, który w każdym meczu stwarza sobie sporo okazji do zdobycia gola, natomiast piłkarze Moskala grają ofensywny i atrakcyjny dla oka futbol. Sytuacji bramkowych z pewnością nie zabraknie. Miejmy nadzieję, że to „Kołbi” wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Porównanie statystyczne Michała Kołby i Radosława Majeckiego po 5 kolejkach PKO BP Ekstraklasy:

Michał Kołba vs Radosław Majecki

Mecze: 5 – 4