Pojedynek: Łukasz Piątek vs Dominik Furman

Po dziewięciu latach nieobecności Łódzki Klub Sportowy ponownie skonfrontuje w Płocku z miejscową Wisłą. To spotkanie jest bardzo ważne dla obu zespołów, które potrzebują punktów. W naszej stałej rubryce „Pojedynek” przyjrzeliśmy się tym razem środkowym pomocnikom obu zespołów: Łukaszowi Piątkowi i Dominikowi Furmanowi.

Naszym zdaniem podczas sobotniego meczu w Płock kluczowa będzie gra w drugiej linii obu zespołów. Zarówno Łukasz Piątek jak i Dominik Furman są bardzo ważnymi zawodnikami swoich drużyn. O byłym graczu francuskiej Toulouse można powiedzieć nawet, że jest największą gwiazdą płocczan. Kapitana Wisły będzie bardzo ciężko upilnować, a to zadanie zostanie powierzone właśnie defensywnemu pomocnikowi ŁKS-u.

Obaj gracze są bardzo doświadczeni, ale nie grają do końca na tych samych pozycjach, choć pełnią podobne role w zespołach. Furman jest zdecydowanie bardziej angażującym się w ofensywę zawodnikiem niż Piątek. O tym świadczyć mogą liczby i statystyki. Choć grają w podobnych wymiarach czasowym to zawodnik Wisły strzela więcej goli, oddaje więcej strzałów czy posyła więcej kluczowych podań niż wychowanek Polonii Warszawa. Na korzyść Łukasza przemawiają tylko wygrane pojedynki i celność podań.

33-letni zawodnik ŁKS-u ma w zespole dużo więcej zadań defensywnych i jest ustawiony „najniżej” ze wszystkich środkowych pomocników. Dla przykładu Furman może pozwolić sobie na bardziej ofensywną grę, gdyż za swoimi plecami ma nominalnego defensywnego pomocnika Damiana Rasaka.

Choć Wisła na początku rozgrywek grała bardzo słabo to 27-letni rozgrywający Wisły notował bardzo dobre występy, czego dowodem są bramki zdobyte z Górnikiem Zabrze, Lechią Gdańsk i ostatnio z Pogonią Szczecin. Łukasz Piątek z kolei ma mało sytuacji do zdobycia bramki, ale gdy już do nich dochodzi to nie potrafi trafić w światło bramki (5 strzałów, 0% celności strzałów).

Naszym zdaniem pojedynek obu piłkarzy jest dodatkowym smaczkiem tego spotkania i może mieć spory wpływ na końcowy wynik zmagań. Kto wyjdzie z niego zwycięsko? Mamy nadzieję, że Łódzki Klub Sportowy i popularny „Piona”.

Porównanie statystyczne Łukasza Piątka i Dominika Furmana po 6 kolejkach PKO BP Ekstraklasy:

Łukasz Piątek vs Dominik Furman

Mecze: 6 – 5