Podsumowanie 7. kolejki Fortuna I ligi

Trzecia seria gier w ciągu tygodniowego maratonu z Fortuna 1 Ligą przyniosła nieco zaskoczeń. Kolejne punkty pogubiły zespoły z czołówki, dzięki czemu ŁKS zyskał kolejne „oczka” przewagi.

Pięć bramek przyniósł nam cichy mecz siódmej kolejki. Na własnym stadionie Bruk-Bet Termalica Nieciecza ograła 3:2 Radomiaka Radom i wskoczyła na fotel wicelidera Fortuna 1 Ligi. Spotkanie rozstrzygnęło się właściwie w 60 minut gry, przez co ostatnie pół godziny wiało nieco nudą.

Siódmą kolejkę rozpoczęliśmy jednak w Tychach, gdzie zeszłotygodniowy pogromca Arki – GKS Tychy przegrał jedną bramką z Koroną Kielce. Chwilę później Zagłębie Sosnowiec rozbiło 3:0 Sandecję Nowy Sącz, a Miedź Legnica podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów.

Niedzielne granie zainaugurowały mecze w Łodzi i Niepołomicach, gdzie ŁKS ograł Resovię Rzeszów, Puszcza skromnie pokonała Widzew. Nieco później w starciu czołówki ligi Odra Opole podzieliła się punktami z Arką Gdynia, tak samo jak drużyny Stomilu OlsztynGKS-u Bełchatów. Kolejkę zamknął jej szlagier w Niecieczy, gdzie Termalika okazała się lepsza od Radomiaka Radom.

Z uwagi na zakażenie koronawirusem w zespole Górnika Łęczna przełożony został zaplanowany na tę kolejkę mecz beniaminka z GKS-em Jastrzębie.

Sobota, 3 października

GKS Tychy – Korona Kielce 0:1
Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Miedź Legnica – Chrobry Głogów 2:2