Podsumowanie 25. kolejki Fortuna I Ligi

Dwudziesta piąta seria gier bieżącego sezonu Fortuna 1 Ligi co prawda nie została jeszcze rozegrana w pełni, jednak w znacznej większości możemy ją podsumować. A jest co, bo miniony weekend obfitował w emocje i niezwykłe spotkania!

Hitowe w tej kolejce starcie ŁKS-uArką Gdynia z całą pewnością nie zawiodło. Przez znaczą większość meczu kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi mieli gospodarze, którzy po dwóch prostych błędach przegrali jednak wygrane starcie. Były to zarazem jedyne emocje, które przyniósł nam pierwszoligowy piątek.

Sobotę otworzyliśmy podziałem punktów w meczu Górnika ŁęcznaPuszczą Niepołomice. Z biegiem dnia emocje jedynie rosły, kiedy najpierw Resovia ograła Stomil Olsztyn, a sobotnim popołudniem grająca w dziewiątkę Sandecja okazała się lepsza o dwie bramki od Widzewa.

W niedzielę przyszło nam oglądać dwa mecze, które rozpoczęły się w południe. W pierwszym z nich grające w osłabieniu Zagłębie Sosnowiec podzieliło się punktami z GKS-em Bełchatów, a w drugim Odra Opole ograła najbliższego rywala ŁKS-u – Koronę Kielce.

Kolejkę domknie wtorkowe starcie na szczycie, w którym GKS Tychy podejmie Radomiaka Radom.

Mecze GKS Jastrzębie – Miedź Legnica i Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów z uwagi na zakażenia koronawirusem zostały przełożone na inne terminy.

Wyniki spotkań 25. kolejki Fortuna I Ligi:

Piątek, 16 kwietnia

ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:2