Fortuna 1. LigaMultimediaPiłka Nożna

Podsumowanie 23. kolejki Fortuna I Ligi [WIDEO]

Po raz pierwszy od dłuższego czasu weekendowe zmagania w Fortuna 1 Lidze przyniosły komplet zwycięstw zespołów z czołówki. W tych rejonach tabeli nie doszło więc do przetasowań, a więcej roszad czekało nas na dnie ligi.

Dwudziestą trzecią kolejkę rozpoczęliśmy od meczu wicelidera – Górnika Łęczna – Chrobrym Głogów. Gospodarze pewnie pokonali swoich rywali 3:0 i utrzymali drugą lokatę w tabeli. Chwilę później, po arcyciekawym meczu, GKS Tychy pokonał Arkę Gdynia 1:0, choć to goście z Gdyni byli stroną przeważającą w meczu.

Wielki Piątek w 1 lidze był dniem wolnym od piłkarskich emocji. Sobotę otworzyliśmy za to w Legnicy, gdzie tamtejsza Miedź nie dała rady Radomiakowi Radom. W dalszych meczach tego dnia GKS Jastrzębie przegrał po ciekawym pierwszym kwadrancie z Puszczą Niepołomice, Resovia podzieliła się punktami z Odrą Opole, a Sandecja na wyjeździe rozbiła Stomil Olsztyn aż 5:0. Sobotnim popołudniem trzy punkty zgarnęło Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala ograli Widzew 3:0 i jako pierwszy w tym roku zatrzymali ich marsz w kierunku baraży. Kolejkę domknęły derby województwa łódzkiego, w których ŁKS pokonał GKS Bełchatów 1:0.

Mecz Termalica Nieciecza – Korona Kielce przez zakażenia koronawirusem w ekipie gospodarzy został przełożony.

Wyniki spotkań 23. kolejki Fortuna I Ligi:

Czwartek, 1 kwietnia

Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:0