Podsumowanie 13. kolejki Fortuna I Ligi

Miniony weekend przyniósł nam sporo emocji. Na dziewięć rozegranych spotkań tylko 3 zakończyły się remisami, a więcej radości w tej kolejce miały drużyny gości.

Pierwszym spotkaniem 13. kolejki Fortuna 1 Ligi było starcie nowego lidera tabeli – Termaliki Bruk-Bet Nieciecza – z Widzewem. Strzelanie w meczu rozpoczął były piłkarz „czerwono-biało-czerwonych”, Adam Radwański, który wyprowadził niecieczan na prowadzenie już w 9. minucie meczu. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wynik podwyższył jeszcze Patrik Misak, dzięki czemu gospodarze zgarnęli komplet punków.

Drużyny goszczące pierwszoligowe starcia mniej szczęścia miały jednak w sobotę. Na pięć gier, wszystkie wygrały ekipy występujące w roli gości. W samo południe rozpoczął się mecz, w którym Arka Gdynia okazała się lepsza od Resovii. Chwilę później Stomil Olsztyn uległ GKS-owi Jastrzębie i ten wynik możemy nazwać małą sensacją tej kolejki.
W meczach, które rozpoczęły się w sobotę punktualnie o 17 GKS Bełchatów przegrał z Koroną Kielce, kolejny GKS, ale tym razem z Tychów uległ Miedzi Legnica, a w niedalekim Sosnowcu tamtejsze Zagłębie nie było w stanie ograć Chrobrego Głogów.

Niedziela to już dzień remisów. Najpierw Odra Opole podzieliła się z Górnikiem Łęczna punktami po jednobramkowym, a chwilę później takim samym rezultatem zakończyło się starcie Sandecji Nowy SączRadomiakiem Radom. Zdecydowanie najwięcej emocji spośród wszystkich spotkań 13. kolejki Fortuna 1 Ligi oglądaliśmy w Łodzi, gdzie ŁKS zremisował 4:4 z Puszczą Niepołomice, a po jednym hat-tricku zanotowali gracze każdej z drużyn.

Piątek, 20 listopada

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Widzew 2:0