Podsumowanie 1.kolejki PKO BP Ekstraklasy

Pierwsza kolejka nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy już za nami. Łódzki Klub Sportowy zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk 0:0. W innych spotkaniach nie zabrakło emocji, a ciekawostką jest to, że z triumfu nie cieszył się żaden z gospodarzy. Liderem po pierwszej kolejce jest Jagiellonia Białystok.

19.07.2019 – 18:00

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:3

Bramki: Bida 6, Imaz 18, Romanczuk 80.

Piłkarze z Białegostoku byli zdecydowanie lepszym zespołem w tym spotkaniu. Od pierwszych minut narzucili „Arkowcom” swój styl gry i już w 6 minucie za sprawą Bartosza Bidy wyszli na prowadzenie. Kilkanaście minut później gola dorzucił Imaz. Wynik w drugiej połowie ustalił Taras Romanczuk. Po tym zwycięstwie „Jaga” jest liderem PKO BP Ekstraklasy. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazali się m.in. Martin Pospisil i Tomas Prikryl.

19.07.2019 – 20:30

ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk 0:0

O tym spotkaniu nie będziemy już się rozpisywać, gdyż bardzo dużo newsów poświęciliśmy na opisanie i przedstawienie gry łodzian. Jednakże Łódzki Klub Sportowy wrócił do Ekstraklasy i w pierwszym spotkaniu po dobrej grze zremisował z Lechią Gdańsk.

20.07.2019 – 15:00

Raków Częstochowa – Korona Kielce 0:1

Bramka: Kovacević 49-k.

Zwycięstwo Korony zasłużone. Kielczanie grali lepiej od Rakowa, który nie udźwignął presji debiutanta po awansie do Ekstraklasy i piłkarze Marka Papszuna wyglądali w tym spotkaniu po prostu słabo. Korona nie zagrała jakiegoś wybitnego spotkania, ale stworzyła sobie dużo więcej sytuacji do zdobycia gola i po rzucie karnym Kovacevicia przechyliła szalę na swoja korzyść.

20.07.2019 – 17:30

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 0:1

Bramka: Stiglec 62.

Ciekawy wyrównany mecz w Krakowie zakończył się wygraną gości 1:0, po kapitalnym uderzeniu Dino Stigleca zza pola karnego. Nowy zawodnik klubu z Dolnego Śląska wypadł w debiucie ligowym wybornie i od razu trafił do jedenastki kolejki. Zarówno Wisła jak i Śląsk miały swoje szanse, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Wrocławia.

20.07.2019 – 20:00

Piast Gliwice – Lech Poznań 1:1

Bramki: Felix 7 – Tomczyk 82.

Zdaniem ekspertów najlepszy mecz pierwszej serii gier. W pierwszej połowie dużo lepiej wyglądał Piast, który stworzył sporo sytuacji podbramkowych. Po jednej z nich ładną główką van der Harta pokonał Felix. Mistrz Polski mógł z biegiem spotkania podwyższyć wynik, ale Piotr Parzyszek zmarnował kilka sytuacji stuprocentowych. Przełomowym momentem spotkania była czerwona kartka dla Huka w 77 minucie. Chwilę później Tomczyk po ładnym podaniu Jevticia strzelił na 1:1. Lech mógł nawet wygrać, ale po strzale Makuszewskiego efektownie interweniował Plach.

21.07.2019 – 15:00

Zagłębie Lubin – Cracovia 1:1

Bramki: Bohar 5 – Rafael Lopes 23.

Spotkanie w Lubinie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, po golach Bohara i Rafaela Lopesa. Starcie dwóch ofensywnie grających zespołów zawiodło i brakowało klarownych sytuacji pod obiema bramkami, choć ciut lepszym zespołem była Cracovia, która teraz zagra z ŁKS-em.

21.07.2019 – 17:30

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:2

Bramki: Kulenović 58 – Buksa 61, Kozulj 83.

Ciekawe widowisko oglądaliśmy przy ulicy Łazienkowskiej. Początek spotkania nie należał do najlepszych, ale w drugiej połowie piłkarze obu zespołów dokręcili śrubę i przyjemnie się to oglądało. Legia wyszła na prowadzenie w 58 minucie po ładnym trafieniu głową Kulenovicia. Utrata gola bardzo pozytywnie podziałała na Pogoń. „Portowcy” wyrównali trzy minuty później po świetnej kontrze i trafieniu Buksy. W końcówce gola na wagę trzech punktów zdobył Kozulj i to zespół ze Szczecina zdobył komplet punktów.

22.07.2019 – 18:00

Wisła Płock – Górnik Zabrze 1:1

Bramki: Furman 48-k – Angulo 75.

Pierwszą kolejkę zakończyło spotkanie w Płocku. Emocji było sporo, przede wszystkim w pierwszej połowie. Był niestrzelony karny, dwie poprzeczki i kilka ciekawych akcji z obu stron, choć bramek nie oglądaliśmy. W drugiej połowie było dużo nudniej, ale bramki padały. Najpierw z rzutu karnego strzelił Furman, a wyrównal Angulo. Początkowo sędziowie odgwizdali spalonego po trafieniu Hiszpana, ale ostatecznie po analizie VAR gol został uznany.