Po 13 miesiącach ŁKS w końcu wygrywa w lidze na wyjeździe

Łódzki Klub Sportowy przełamał w piątek fatalną serię meczów bez zwycięstwa w lidze na wyjeździe. Biało-czerwono-biali po 18 spotkaniach z rzędu bez kompletu punktów w końcu mogli cieszyć się z wygranej.

Zespół z Alei Unii ostatni raz cieszył się ze zdobycia trzech punktów w delegacji 27 lipca 2019 roku, a więc ponad 13 miesięcy temu. Wówczas piłkarze Kazimierza Moskala w ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonali Cracovię 2:1. Gole dla ełkaesiaków strzelili Łukasz Sekulski i Maksymilian Rozwandowicz.

W międzyczasie łodzianie wygrali jeden mecz wyjazdowy, ale było to w rozgrywkach Pucharu Polski. 26 września 2019 roku w Sosnowcu „Rycerze Wiosny” wygrali z Zagłębiem 3:0 i awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Kolejne spotkanie wyjazdowe będzie niezwykle prestiżowe dla ŁKS. 16 września podopieczni Wojciecha Stawowego zagrają z Widzewem w ramach 65. Derbów Łodzi. Liczymy na kolejną wyjazdową wygraną.

Foto: Artur Kraszewski