Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Plan przygotowań do meczu z Miedzią Legnica

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego po niedzielnym blamażu z Resovią mają wiele do udowodnienia w sobotę, kiedy zagrają z Miedzią Legnica. Przed nimi tydzień pełen treningów, zaś dla części z nich może być to moment do powrotu na pełne obroty po kontuzji i możliwość wyjścia na murawę w trakcie meczu ligowego.

Przed wyjazdowym spotkaniem z Miedzią Legnica sztab Łódzkiego Klubu Sportowego zaplanował cztery jednostki treningowe. Ełkaesiacy wtorkowym treningiem rozpoczęli przygotowania do meczu, które potrwają codziennie do piątku, a po ostatnich zajęciach wyruszą do Legnicy. Jak przed każdym spotkaniem odbywającym się wieczorem, „Rycerze Wiosny” w sobotę mają zaplanowany przed południem rozruch na jednym z legnickich boisk. Trenerzy ŁKS-u w tym tygodniu szczególną uwagę zwrócą zapewne na przygotowanie mentalne, z którym piłkarze mieli problem w poprzednim spotkaniu z Resovią.

Po niedzielnym meczu żaden z Ełkaesiaków nie zgłosił problemów zdrowotnych, zatem w spotkaniu w Legnicy prawdopodobnie trener będzie miał do dyspozycji podobny skład, jak z Resovią. W środę do zajęć drużynowych powinien wrócić Antonio Dominguez, jednak na ten moment nie wiadomo czy będzie gotowy do gry w sobotę. Ricardinho mimo trenowania z resztą zespołu wciąż pracuje na indywidualnych obciążeniach, zatem wciąż nie wiadomo czy zagra z Miedzią. Maciej Dąbrowski Nacho Monsalve wciąż trenują indywidualnie, zaś Samu Corral, który ostatnio trenował już na większej intensywności oczekuje na zgodę od lekarza. Dobrą wiadomością zdecydowanie jest fakt, iż Mateusz Bąkowicz kuruje się po urazie nabytym w Olsztynie szybciej niż zakładano, zatem jest szansa, że zobaczymy go na boisku wcześniej niż zapowiadane pierwotnie sześć tygodni.

Plan przygotowań do meczu z Miedzią Legnica:

Wtorek – trening
Środa –
trening
Czwartek –
trening
Piątek –
trening, a następnie wyjazd do Legnicy
Sobota –
przedpołudniowy rozruch, mecz z Miedzią Legnica (20:30)

Fot. ŁKS Łódź