Fortuna 1. LigaPiłka NożnaTransfery

Pirulo zostanie w ŁKS-ie? To najpewniejszy scenariusz

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się informacje dotyczące ewentualnego odejścia Pirulo z ŁKS. Szanowany i wiarygodny dziennikarz Piotr Koźmiński wyjaśnił jak wygląda sytuacja Hiszpana. Wygląda na to, że kibice biało-czerwono-białych mogą spać spokojnie.

Lech i Śląsk chcą Pirulo? To plotki.

W mediach w ostatnich czasie zaczęły się spekulacje odnośnie przyszłości Pirulo. Według plotek zainteresowanie najlepszym strzelcem „Rycerzy Wiosny” wyrażają Lech Poznań i Śląsk Wrocław. Jak informuje Koźmiński na łamach WP Sportowe Fakty, posiłkując się wypowiedzią Daniela Sobisa, menedżera, który pomagał w transferze Hiszpana do Polski – nie ma żadnych zapytań, ani ofert z polskich klubów.

Kluby z trzech krajów pytają o Hiszpana

Zainteresowanie piłkarzem jest, ale z trzech innych krajów – Obecnie sytuacja wygląda tak, że o Pirulo pytają topowe kluby z Indii, zespoły z kraju arabskiego oraz dwie drużyny z Hiszpanii, z Segunda Division – dodał Sobis.

Taki obrót spraw nie oznacza zupełnie odejścia lidera zespołu Wojciecha Stawowego. Wszystko przez to, że kluby, które pytały o zawodnika chciałyby go u siebie, ale…za darmo. To oczywiście jest niemożliwe, bo umowa 28-latka z ŁKS-em jest ważna jeszcze przez 1,5 roku. Te kluby nie płacą kwot transferowych, więc praktycznie jest pewne, że Hiszpan do żadnego z tych klubów nie trafi.

Nie ma klauzuli w kontrakcie zawodnika

Kolejnym czynnikiem „za” pozostaniem „Piriego” w Łodzi jest fakt, że w jego kontrakcie nie ma klauzuli odstępnego, a więc to prezes Tomasz Salski jest „panem sytuacji”. ŁKS nie wyznaczył żadnej kwoty, która by satysfakcjonowała klub, więc wydaje się, że nie ma szans na jego odejście przynajmniej do końca sezonu 2020/21. Jest to logiczny ruch łodzian, którzy mają w perspektywie walkę o powrót do PKO BP Ekstraklasy.

Te informacje od szanowanego dziennikarza Piotra Koźmińskiego, podważają doniesienia Jerzego Walczyka, który w swoim artykule na łamach „Gazety Wyborczej” był wręcz przekonany, że Pirulo niebawem przeniesie się do Wrocławia i będzie walczył o europejskie puchary w barwach Śląska.

Chcę wrócić z ŁKS-em do Ekstraklasy

W ŁKS-ie mam jeszcze dwa lata kontraktu. Nigdy nie myślałem o tym, żeby odejść z klubu. Oczywiście były oferty z różnych stron, ale zawsze mówiłem, że chcę zostać i wrócić z ŁKS-em do ekstraklasy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Na razie skupiam się na pracy, żeby z czasem przyszły jej owoce – mówił dwa miesiące temu sam zainteresowany w wywiadzie dla portalu igol.pl.

Okienko transferowe dopiero się otwiera, więc z pewnością jeszcze kolejne informacje będą do nas docierały. Jednak na ten moment najpewniejszy scenariusz jest taki, że Pirulo pomoże zespołowi w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Źródło: WP Sportowe Fakty / Piotr Koźmiński

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119