Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Piotr Lasyk sędzią meczu z Odrą Opole

Niedzielne starcie 33. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Odrą Opole będzie sędziował Piotr Lasyk. Dla arbitra z Bytomia będzie to już trzecie spotkanie „Rycerzy Wiosny”, które poprowadzi w tym sezonie. W dotychczasowych dwóch meczach w bieżących rozgrywkach, w których gwizdał doświadczony sędzia, ełkaesiacy zarówno przegrali, jak i wygrali – jak będzie tym razem?

Asystentami doświadczonego arbitra będą Bartłomiej Lekki oraz Sławomir Kowalewski, zaś sędzią technicznym zostanie Radosław Trochimiuk. Na meczu będzie także obecny VAR, za który będzie odpowiedzialny Wojciech Myć wraz z asystentem – Tomaszem Listkiewiczem.

Lasyk w tym sezonie gwizdał w 24 spotkaniach. Głównie były to mecze na poziomie Ekstraklasy, ale także miał okazję poprowadzić jedno starcie w Pucharze Polski, a także sześciokrotnie schodził na poziom Fortuna 1. Ligi. W tym czasie pokazał aż 96 żółtych kartek, a także 2 czerwone. Ponadto, dziesięciokrotnie odgwizdał rzut karny.

Historia meczów z udziałem ŁKS-u prowadzonych przez Piotra Lasyka:

Bilans: 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka Bramki: 4-3 na korzyść ŁKS-u

Sezon 2021/22:
21.08.2021: Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:0 (I Liga)
20.03.2022: Resovia – ŁKS Łódź 1:2 (I Liga)

Sezon 2019/20:
01.12.2019: ŁKS Łódź – Cracovia 1:0 (Ekstraklasa)
01.03.2020: Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1 (Ekstraklasa)

Fot. Agencja Gazeta