Piłkarze wznowili treningi. Dwudziestu zawodników pojawiło się na Minerskiej!

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego dziś rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Pierwszy trening zespołu odbył się w samo południe w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej.

Na zajęciach pojawiło się 20 zawodników w tym trzech bramkarzy. Z powodu lekkiej kontuzji nie trenował Maksymilian Rozwandowicz, który pracuje indywidualnie na rowerku statycznym. Obrońca łodzian pod koniec tygodnia ma dołączyć do zespołu.

Wśród trenujących piłkarzy znalazło się trzech nowych. Byli to: Jakub Wróbel, Maciej Dąbrowski i Samu Corral. Czwarty Carlos Moros Gracia dołączy do kolegów jutro, a Dani Ramírez i Pirulo w środę

Nie trenował także Dragoljub Srnić. Serb dostał dodatkowe dni wolnego z powodu świąt prawosławnych. W środę powinien już być na zajęciach w Łodzi.

Z drużyną nie było siedmiu zawodników, którzy nie znajdują się w planach pierwszego zespołu i dostali wolną rękę, aby znaleźć sobie nowy klub. W tym gronie są: Patryk Bryła, Maciej Dampc, Bartłomiej Kalinkowski, Ievgen Radionov, Rafał Kujawa, Kamil Juraszek i Wojciech Łuczak. Trenował zaś łączony w mediach z Legią Warszawa Piotr Pyrdoł. Zdaniem Kazimierza Moskala nic jeszcze nie jest przesądzone, jeśli chodzi o jego odejdzie z klubu z Alei Unii.

Ełkaesiacy odbyli lekki trening podczas którego grali w dziadka, ćwiczyli na drabinkach i sporo biegali. Natomiast bramkarze trenowali pod okiem trenera Jacka Janowskiego na pełnych obrotach.

Do piątku ŁKS będzie przygotowywał się na własnych obiektach, a do Side wyleci w sobotę z Berlina.

Trener łodzian zapowiedział, że do Turcji poleci 26 zawodników, a więc można wysnuć teorię, że jeszcze jeden lub dwóch piłkarzy zasili szeregi ŁKS przed startem rundy wiosennej.

Lista 20 zawodników biorących udział w poniedziałkowych zajęciach:

Bramkarze: Arkadiusz Malarz, Dominik Budzyński, Dawid Arndt

Obrońcy: Jan Grzesik, Jan Sobociński, Artur Bogusz, Adrian Klimczak, Maciej Dąbrowski, Kamil Rozmus

Pomocnicy: Maciej Wolski, Michał Trąbka, Ricardo Guima, Piotr Pyrdoł, Adam Ratajczyk, Łukasz Piątek, Artur Sójka, Przemysław Sajdak

Napastnicy: Łukasz Sekulski, Jakub Wróbel, Samu Corral.