Piłka NożnaRezerwy

Pierwszy punkt rezerw w IV lidze!

W sobotnie popołudnie na boisku w Wiśniowej Górze rozpoczęło się drugie spotkanie rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w czwartoligowych rozgrywkach. Po wysokiej porażce na inauguracje zawodnikom w biało-czerwono-białych barwach tym razem przyszło zremisować mecz, dzięki czemu do ich konta dopisany został pierwszy punkt.

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały rozpoczęli strzelanie w 30 minucie meczu. Wojciech Łuczak posłał z dystansu piłkę wprost do bramki Andrespoli. Futbolówka zdążyła się jeszcze odbić od słupka, ale koniec końców zatrzepotała w siatce. Łodzianie z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Zaledwie sześć minut od otwarcia wyniku spotkania zawodnicy Andrespoli zdołali wyrównać. Po dużym zamieszaniu w polu karnym Dominik Budzyński obronił strzał jednego z zawodników gospodarzy, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi innego gracza, który nie pozostawił młodemu bramkarzowi szans na obronę.

Pod koniec drugiej połowy padły jeszcze dwa gole. Co ciekawe – oba strzelili zawodnicy ŁKS-u, jednak do dwóch różnych bramek. W 80 minucie meczu piłkę do własnej siatki skierował stoper – Kamil Juraszek. Na domiar złego Juraszek trzy minuty później za zagranie piłki ręką zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Ostatnim akcentem spotkania był drugi gol Łuczaka. Tym razem łódzki pomocnik z narożnika pola karnego posłał piłkę w kierunku poprzeczki. Na szczęście łodzian futbolówka odbiła się od metalowej części bramki i wpadła za linię bramkową.

Na ogólne wyróżnienie po meczu zasługują na pewno – Wojciech Łuczak, który zagrał bardzo dobry mecz; Przemysław Sajdak, który na boisku odgrywał rolę zbliżoną do Daniego Ramireza; oraz Michał Karlikowski, który rozegrał bardzo solidne 40 minut na lewej obronie.

Kolejną okazje do zdobycia punktów do ligowej tabeli zawodnicy ŁKS-u II Łódź będą mieli już 24 sierpnia. Na boisku przy Minerskiej w Łodzi zmierzą się z Pogonią Zduńska Wola.

ŁKS II Łódź: Budzyński – Rozmus, Juraszek, Dampc, Karlikowski – Sójka (62’ Piela), Sajdak (85’ Tazbir), Trąbka, Pyrdoł, Łuczak – Ratajczyk