Piłka Nożna

Pierwszy akord nowego sezonu. Zapowiedź meczu ze Śląskiem Wrocław

W niedzielę ełkaesiacy zagrają pierwszy mecz o stawkę w nowym sezonie. W ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski podopieczni Wojciecha Stawowego zmierzą się przy Alei Unii ze Śląskiem Wrocław.

Łodzianie podczas okresu przygotowawczego przed sezonem 2020/21 rozegrali dwa mecze kontrolne. W minioną sobotę zwieńczeniem obozu w Woli Chorzelowskiej były sparingi z Koroną Kielce i Stalą Mielec. Z kielczanami ŁKS przegrał 2:4 (gole dla ŁKS-u strzelili skrzydłowi Pirulo i Adam Ratajczyk), a mecz z beniaminkiem Ekstraklasy zakończył się triumfem łodzian po trafieniu Przemysława Sajdaka.

Dla Śląska mecz z ŁKS-em będzie pierwszym starciem podczas okresu przygotowawczego. Dotychczas gracze trenera Lavicki nie rozegrali żadnego sparingu.

W minionym sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W rundzie jesiennej w Łodzi Śląsk wygrał 1:0 po samobójczym trafieniu Jana Sobocińskiego. We Wrocławiu również górą byli piłkarze WKS-u, wygrywając aż 4:0.

Śląsk jest aktywny w tym okienku transferowym. Podobnie jak w poprzednich okienkach w głównej mierze wrocławianie skupili się na pozyskaniu polskich piłkarzy. Do stolicy województwa dolnośląskiego trafili Patryk Janasik (Odra Opole), Rafał Makowski (Radomiak Radom), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Praszelik (Legia Warszawa), Michał Szromnik (Chrobry Głogów) oraz wracający po kilku latach do kraju Waldemar Sobota (St.Pauli). Z klubu odeszli natomiast: Michał Chrapek, Kamil Dankowski, Łukasz Broź, Daniel Kajzer, Filip Marković, Filip Raicević oraz Przemysław Płacheta. Ten ostatni trafił do Norwich City za trzy miliony euro.

W ŁKS-ie na pewno nie zobaczymy Marcela Wszołka, który boryka się z poważną kontuzją i jest wykluczony z gry na dłuższy czas. Pod bardzo dużym znakiem zapytania stoi występ Jana Grzesika. Obrońca jest już jedną nogą w Warcie Poznań. W niedzielę z pewnością ktoś z nowych piłkarzy łodzian dostanie szansę debiutu w oficjalnym meczu.

Mecz rozpocznie się w niedzielę o 20:30, a transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. Nadal można kupować bilety na spotkanie z wrocławianami w internecie na stronie  bilety.lkslodz.pl.  Przypominamy, iż zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami do dyspozycji sympatyków na to spotkanie będzie 50 procent miejsc na stadionie.