Pierwsze ligowe spotkanie domowe. Zapowiedź meczu ze Stomilem Olsztyn

Przed podopiecznymi Wojciecha Stawowego pierwszy mecz ligowy przed własną publicznością. W sobotnie wczesne popołudnie łodzianie zagrają przy alei Unii Lubelskiej ze Stomilem Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi punktualnie o 12:40.

Ełkaesiacy bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2020/21. Na inaugurację rozgrywek Fortuna I ligi pokonali pewnie na wyjeździe Odrę Opole 0:4, choć gdyby rozmiary zwycięstwa łodzian byłyby większe rywale nie mogliby mieć pretensji. Na dodatek piłkarze biało-czerwono-białych wyeliminowali w I rundzie Fortuna Pucharu Polski faworyzowanego Śląska Wrocław.

W sobotę do Łodzi przyjedzie Stomil, który w pierwszej serii gier wywiózł punkt z trudnego terenu w Tychach. Faworytem jest ŁKS, choć olsztynianie niejednokrotnie pokazywali, że potrafią sprawić niespodziankę. Młody zespół z Warmii i Mazur jest w trakcie przebudowy, ale w ciągu kilku najbliższych sezonów Stomil chciałby powalczyć o powrót do Ekstraklasy.

W miniony weekend zarówno „Rycerze Wiosny” jak i „niebiesko-biali” nie rozgrywali spotkań ligowych. Spowodowane to było powołaniami piłkarzy obu klubów do reprezentacji. Z ŁKS-u na kadrę wyjechali Adam Ratajczyk i Jan Sobociński, z kolei ze Stomilu powołanie do młodzieżowej kadry Łotwy otrzymał bramkarz Vjačeslavs Kudrjavcevs. Łódzki Klub Sportowy w tym czasie rozegrał sparing z innym pierwszoligowcem Radomiakiem Radom. Po golu Łukasza Sekulskiego łodzianie prowadzili długo 1:0, ale w końcówce wyrównał Kamil Podliński. Stomil nie zdecydował się w trakcie przerwy na kadrę na rozegranie meczu kontrolnego i przygotowywał się na własnych obiektach.

Przed łodzianami w przyszłym tygodniu arcyważne 65. ligowe derby Łodzi, lecz to starcie schodzi na razie na dalszy plan. Dla graczy Stawowego liczy się każdy kolejny mecz. Najważniejszym zadaniem na ten moment pozostaje starcie ze Stomilem i zainkasowanie trzech punktów.

Wypowiedzi trenerów

Wojciech Stawowy: – Analizujemy grę każdego rywala. Musimy znać jego dobre i złe strony, przede wszystkim jednak powinniśmy się skupić na sobie i na swoim sposobie grania. Cały czas udoskonalamy swój styl i uczymy się nowych rzeczy, które chcemy wdrażać na boisku.

Adam Majewski:ŁKS Łódź to spadkowicz z Ekstraklasy, jest dobrą drużyną, gra na własnym obiekcie. Będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Paradoksalnie to będzie naszym atutem, że drużyna ŁKS-u będzie mocno zmotywowana, gra ofensywnie i ten element musimy wykorzystać.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 2.kolejkach Fortuna I ligi

Sytuacja kadrowa

ŁKS przystąpi do spotkania ze Stomilem w praktycznie pełnym składzie. Zagrać nie będzie mógł tylko Marcel Wszołek, który boryka się z poważną kontuzją kolana.

Adam Majewski w sobotę nie będzie mógł skorzystać z Krystiana Ogrodowskiego, Rafała Remisza oraz Ingo van Weerta. Z kolei gotowy do gry jest już rekonwalescent Grzegorz Lech.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u ze Stomilem Olsztyn będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Marciniak (Płock)

Asystenci: Krzysztof Nejman, Filip Sierant

Sędzia techniczny: Paweł Pskit

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Antonio Dominguez – Adam Ratajczyk, Pirulo – Samu Corral.

Stomil: Vjaceslavs Kudrjavcevs – Janusz Bucholc, Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Hubert Sadowski – Jurich Carolina, Sam van Huffel, Maciej Spychała, Grzegorz Lech, Koki Hinokio – Nikita Kovalonoks.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Stomil

Wojciech Stawowy przed meczem ze Stomilem Olsztyn