Pierwsze letnie zwycięstwo rezerw! ŁKS II – Polonia 2:1

Po remisie z Zawiszą Bydgoszcz, w środę piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zaliczyli pierwsze zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym. Młodzi ełkaesiacy w strugach deszcze ograli 2:1 Polonię Piotrków Trybunalski, choć nie było to łatwe spotkanie.

W środowym sparingu pierwszy raz od doznania kontuzji w meczu finału Regionalnego Pucharu Polski z Unią Skierniewice na boisku zameldował się Aleksander Ślęzak. Od pierwszej minuty spotkanie rozpoczął również nowy gracz rezerw – Damian Nowacki.

W pierwszej połowie meczu ełkaesiacy mieli ze swoimi rywalami nie małe problemy. „Rycerze Wiosny” nie zdołali w pełni narzucić swojego rytmu gry, przez co piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego potrafili wyprowadzać swoje akcje.

Z biegiem meczu obraz gry zmieniał się jednak na korzyść gospodarzy, co golem dającym prowadzenie już przed przerwą potwierdził Aleksander Ślęzak. Kapitan ŁKS II pewnie wyegzekwował rzut karny.

W drugiej części meczu najwięcej zamieszania na boisku robił padający deszcz. Nasiąknięta wodą murawa spowalniała piłkę, a i ta od deszczu zrobiła się cięższa i trudniejsza do grania.

Niekorzystane warunki pogodowe nie przeszkodziły „Rycerzom Wiosny” w narzuceniu rywalom swojego tempa gry. Sztab trenerski zdecydował się wystawić na drugą połowę niemalże nowy skład. Na boisku zostali jedynie Aleksander Bobek oraz strzelec bramki – Aleksander Ślęzak.

Ełkaesiacy byli na boisku lepsi, to oni prowadzili grę i już w 77 minucie zamienili swoją przewagę w drugiego gola. Łukasz Dynel dostał piłkę na prawej stronie pola karnego, zszedł z nią w głąb boiska i po chwili wyczekania bramkarza uderzył po długim słupku. 2:0!

Ostania bramka w meczu należała jednak do gości. Piłkarze z Piotrkowa Trybunalskiego na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem wykorzystali rzut karny, zdobywając gola kontaktowego. Na nic im się to jednak zdało, bowiem kontrolujący wydarzenia boiskowe ełkaesiacy swoje prowadzenie dowieźli do końca meczu.

W najbliższy weekend rezerwy ŁKS-u rozegrają ostatnie dwa sparingi przed inauguracją trzeciej ligi. Na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi odbędzie się trójmecz, w którym poza ełkaesiakami wezmą udział Warta Sieradz i Pogoń Nowe Skalmierzyce.

ŁKS II Łódź – Polonia Piotrków Trybunalski 2:1
Bramki: Ślęzak 45′, Dynel 77′ – 85′ (k)

Skład ŁKS II: Bobek – Nowacki (46′ Wszołek), Ślęzak (78′ Nowacki), Lorenc (46′ Lambrecht), Karlikowski (46′ Radziński) – Romanowicz (46′ Zając), Sajdak (46′ Kowalczyk), Sójka (46′ Czypicki), Lipień (46′ Górecki), Włodarczyk (46′ Jastrzembski) – Radaszkiewicz (46′ Dynel)