Piłka Nożna

Piąty Ukrainiec w historii ŁKS!

Nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego został Władysław Ochronczuk. 24-letni pomocnik jest tym samym piątym piłkarzem z Ukrainy, który będzie miał możliwość gry z przeplatanką na piersi.

Pierwszym piłkarzem zza naszej wschodniego granicy, który występował w biało-czerwono-białej części Łodzi był Ihor Łysak. Pomocnik rozegrał pięć spotkań w rundzie jesiennej sezonu 1996-97, pod wodzą Marka Dziuby.

Wiosną 2008 roku do Łodzi z Piotrcovii Piotrków Trybunalski trafił, Konstiantyn Machnowskyj. Bramkarz wystąpił w dwóch spotkaniach „Rycerzy Wiosny” w Ekstraklasie – z Zagłębiem Lubin i Koroną Kielce. W tym starciu z tym drugim rywalem, został ukarany czerwoną kartką. Po krótkiej przygodzie z ŁKS, przeniósł się do Legii Warszawa. Obecnie 33-latek gra w kazachstańskim Akżajyku Orał.

Konstiantyn Machnowskyj (fot. Cyfrasport)

Kolejnym graczem z Ukrainy w ŁKS był Władysław Terentjew. Pomocnik dołączył do klubu jesienią 2015 roku z UKS SMS Łódź. Przy alei Unii rozegrał 11 spotkań – osiem w III lidze oraz 3 w Okręgowym Pucharze Polski. Wiosną odszedł do drużyny z Kutna. Gracz ma teraz 26 lat i występuje na Słowacji w MŠK Námestovo.

Czwartym i najbardziej znanym Ukraińcem w historii ŁKS jest Jewhen Radionow. Napastnik jest jak dotąd najskuteczniejszym strzelcem ŁKS wśród obcokrajowców. W 82 spotkaniach w biało-czerwono-białych barwach, zanotował 34 trafienia. Z „Rycerzami Wiosny” przebył drogę, z III ligi aż do Ekstraklasy. 32-latek gra w tym sezonie w trzecioligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, który rywalizuje w tej samej lidze co nasze rezerwy.

Jewhen Radionow (fot. Artur Kraszewski)

Władysław Ochronczuk jest dziewięćdziesiątym obcokrajowcem w 114-letniej historii klubu z alei Unii. Dotychczas barwy „Rycerzy Wiosny” reprezentowali zawodnicy z dwudziestu dziewięciu krajów.

Foto: Dziennik Sport

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0