Piłka NożnaRezerwyWypowiedzi

Oskar Koprowski: Staramy się wygrywać każdy mecz, nic innego nas nie interesuje

Gościem studia w ŁKS TV po meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki był wychowanek „Rycerzy Wiosny” i jeden z liderów drużyny rezerw – Oskar Koprowski. Wielozadaniowy żołnierz w talii trenera Matysiaka zdradził m.in. jak wygląda gen zwycięzców w zespole.

O wyższości walki wręcz nad sztuczkami technicznymi:
– Można tak powiedzieć, że wolę walczyć wręcz. Ale no taką mam postawę, taką mam budowę, to lubię i staram się to wykonywać jak najlepiej mogę.

O genie zwycięstwa:
– My nie patrzymy z kim gramy, tylko wychodzimy na mecz, robimy swoje, mamy zdobyć trzy punkty. Liczy się dla nas tylko zwycięstwo. Jesteśmy młodym zespołem i trzeba te zwycięstwa wpajać w młodych zawodników, no i tak tutaj jest to realizowane. Staramy się, tak jak widać, każdy mecz wygrywać. Tylko 3 punkty się liczą, nic innego nas nie interesuje

O przynoszeniu radości kibicom ŁKS-u:
– Tak jak powiedziałem przed chwilą – my nie patrzymy na to gdzie gramy. Czy gramy w pucharze, czy gramy w lidze, każdy mecz chcemy zwyciężać i grać w bardzo dobrym stylu. Dążymy do tego i ciągle są te zwycięstwa. Nie patrzymy czy to jest puchar, czy liga. Cały czas tylko zwycięstwo i zwycięstwo.

O szansy na występ w pierwszej drużynie:
– To pytanie kiedy to nastąpi trzeba zadać trenerowi Mamrotowi. Ja robię swoje, na boisku pokazuje się z jak najlepszej strony, ludzie obserwują. Mam nadzieję, że w końcu dostanę swoją szansę, a wtedy postaram się oddać serce w pierwszym zespole.

fot. Łukasz Żuchowski