NewsPiłka NożnaTransfery

Oficjalnie: Stipe Jurić nowym napastnikiem „Rycerzy Wiosny”!

Medialne pogłoski okazały się prawdziwe – Stipe Jurić został dziś ogłoszony jak nowy egzekutor w ekipie „Rycerzy Wiosny”. Bośniak z chorwackim paszportem podpisałem z Łódzkim Klubem Sportowym trzyletnią umowę.

Stipe Jurić urodził się 19 listopada 1998 roku w Bośni i Hercegowinie. Dwudziestodwuletni napastnik oprócz bośniackiego paszportu posiada również chorwackie obywatelstwo, co pozwala mu łapać się do protokołów meczowych jako zawodnik z Unii Europejskiej. Nie mniej uniwersalny Bośniak jest na boisku – w swojej karierze grał jako napastnik, lewy napastnik, a także jako ofensywny pomocnik.

Jurić swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzimej Bośni, w której to z resztą występował do czasu dołączenia do Łódzkiego Klubu Sportowego. Przez całą swoją dotychczasową karierę nowy napastnik „Rycerzy Wiosny” występował ponadto w zaledwie jednym klubie – Siroki Brijeg – co może wpłynąć na delikatne wydłużenie procesu jego aklimatyzacji w Łodzi.

Pomimo swojego stosunkowo młodego wieku Stipe jest już doświadczonym zawodnikiem. Bośniak oprócz gry w rodzimych rozgrywkach miał okazję wystąpić w eliminacjach do Ligi Europy, choć zagrał tam zaledwie 30 minut. We wszystkich rozgrywkach Jurić rozegrał łącznie 113 spotkań, w których zdobył 52 bramki, co daje średnią ok. 0,5 bramki na mecz.
Miniony sezon był dla młodego napastnika niezwykle udany – 10 zdobytych goli w 31 meczach przyłożyły się do tego, że Siroki Brijeg zajął czwarte miejsce w bośniackiej ekstraklasie, a w krajowym pucharze dotarł do ćwierćfinału.

Oprócz suchych faktów i statystyk warto pamiętać również o jednej rzeczy – Stipe wciąż jest młodym zawodnikiem, którzy kształtuje się piłkarsko. Najbliższe trzy lata, które Bośniak spędzi w Łódzkim Klubie Sportowym mogą sprawić, że napastnik rozwinie się jeszcze bardziej, stając się graczem kompletnym.

Moje atuty? Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i zawsze daję z siebie maksimum na boisku. Mój największy atut to dobry instynkt strzelecki. Liczę, że wkrótce udowodnię wszystkim kibicom w Łodzi i wszystkim ludziom w klubie, że warto we mnie wierzyć – powiedział Stipe Jurić cytowany przez oficjalną stronę ŁKS-u.

Stipe, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym! Mamy nadzieję, że twoje bramki w najbliższym czasie przyniosą nam sporo radości!