Oficjalnie: Maciej Wolski 2023!

Maciej Wolski zostaje w Łódzkim Klubie Sportowym na dłużej. Zawodnik „Rycerzy Wiosny” przedłużył swój kontrakt o kolejne dwa sezony i będzie bronił barw klubu z alei Unii przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku.

Poprzednia umowa 23-letniego gracza obowiązywała do 2021 roku, ale dzięki podpisowi złożonemu pod nowym kontraktem „Wolak” przedłuży swój pobyt w Łodzi o kolejne 24 miesiące.

Wolski reprezentuje biało-czerwono-białe barwy od stycznia 2018 roku. W ŁKS-ie debiutował jeszcze w rozgrywkach II ligi. Podczas pobytu przy alei Unii rozegrał 80 oficjalnych spotkań. Strzelił w nich cztery gole i zaliczył cztery asysty.

W tym sezonie Maciek jest pewnym punktem zespołu i świetnie radzi sobie na prawej obronie, gdzie niedawno został przekwalifikowany przez trenera Wojciecha Stawowego. W ośmiu spotkaniach ligowych, zdobył jedną bramkę, w wygranym 3:0 spotkaniu domowym ze Stomilem Olsztyn.

– Bardzo się cieszę, że Maciek podpisał nową umowę z ŁKS-em. Bardzo mi na tym zależało, bo jest to uniwersalny zawodnik, który dobrze sprawdza się na różnych pozycjach. Posiadanie tak wszechstronnego piłkarza to dla każdego trenera sama radość. Maciek jest w Łódzkim Klubie Sportowym już dłuższy czas, więc jego pozostanie zapewnia nam jakże potrzebną stabilizację. Na Maćka zawsze mogę liczyć i z nim na pokładzie z pewnością łatwiej będzie nam zrealizować nasz jasno określony cel, z myślą o którym konsekwentnie budujemy silny i perspektywiczny zespół – powiedział Wojciech Stawowy po parafowaniu umowy piłkarza ŁKS.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport