Piłka Nożna

Oficjalnie: Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti zawodnikiem ŁKS!

Łódzki Klub Sportowy sfinalizował kolejny transfer przed startem sezonu w Fortuna I lidze. Nowym graczem klubu z Alei Unii został Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti. 18-latek złożył podpis pod trzyletnią umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Nigeryjczyk od poniedziałku do środy przechodził w klubie testy medyczne, o czym jako pierwsi poinformowaliśmy na naszej stronie. Testy byłego już zawodnika Escoli Varsovia przebiegły pozytywnie i nie było żadnych przeciwwskazań, aby transfer doszedł do skutku.

18-letni „Kelly” bo taki przydomek nosi nowy gracz ŁKS to jeden z najzdolniejszych zawodników Escoli Varsovia. Jest bardzo kreatywny i na boisku najlepiej czuje się na skrzydle. W sezonie 2019/20 rozegrał 16 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U-19, w których strzelił trzy gole. W grudniu 2019 roku piłkarz przebywał na testach w Lechii Gdańsk, ale nie podpisał kontraktu z tym klubem. Rok wcześniej popularny Ebenezer otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Nigerii do lat 17 na Puchar Narodów Afryki. Ostatecznie nie znalazł się w 21-osobowej kadrze, lecz nie z powodu umiejętności, a obowiązków szkolnych i klubowych.

Kelechukwu mieszka w Polsce od pięciu lat i swobodnie porozumiewa się naszym językiem. Przyjechał do naszego kraju z mamą, która pracowała w nigeryjskiej ambasadzie. Jako młody chłopak mieszał także przez cztery lata w Kenii. Po powrocie mamy do Nigerii mieszka w Polsce sam. Jego piłkarskim idolem jest gwiazdor PSG Neymar Jr.

To jest zawodnik bardzo utalentowany. Widziałbym go tutaj w zespole, i to można powiedzieć, że widziałbym go bardzo poważnie biorąc go pod uwagę jeżeli chodzi o wyjściową 11. Jest to zawodnik bardzo szybki, kreatywny. Zawodnik można powiedzieć taki bez układu nerwowego, który jakby pozbawiony jest jakiegokolwiek stresu czy emocji – tak przedstawiał Nigeryjczyka Wojciech Stawowy nie co ponad miesiąc temu.

W Łodzi ma rywalizować o miejsce w składzie z innymi młodymi skrzydłowymi Adamem Ratajczykiem i Piotrem Gryszkiewiczem.

Witamy Cię Kelly w biało-czerwono-białej rodzinie i życzymy jak najwięcej pozytywnych chwil w koszulce z przeplatanką na piersi!