Oficjalnie: Kazimierz Moskal odchodzi z ŁKS!

Kazimierz Moskal nie jest już trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego. Umowa z doświadczonym szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron. Klub opuszcza również asystent Maciej Musiał.

Trener Moskal prowadził ŁKS niespełna dwa lata. Z klubem z Alei Unii świętował w 2019 roku awans do Ekstraklasy. W tym sezonie zespół spisuje się poniżej oczekiwań i w momencie zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Za kadencji 53-latka ełkaesiacy rozegrali 64 spotkania. 27 z nich wygrali, 14 zremisowali i 23-krotnie musieli uznać wyższość rywali.

– Odbyliśmy z trenerem Moskalem długą i szczerą rozmowę, podczas której doszliśmy wspólnie do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie zakończenie współpracy w tym właśnie momencie. Na pewno nikt z nas w Łódzkim Klubie Sportowym nie zapomni jednak tych wszystkich radosnych chwil, na czele z fetą po awansie do Ekstraklasy, które wspólnie przeżyliśmy przez ostatnie dwa lata wraz z trenerem Moskalem – podkreśla Tomasz Salski, prezes ŁKS-u.

– Bez trenera Moskala rozwój ŁKS-u od lata 2018 roku z pewnością nie byłby tak dynamiczny. Bardzo dziękujemy trenerowi za ogromną pracę, którą wykonał u nas w klubie i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej.

Dziękujemy trenerze za piękne chwile i życzymy powodzenia w przyszłości. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.