Fortuna 1. LigaNewsPiłka NożnaTransfery

OFICJALNIE: Jan Sobociński zawodnikiem Charlotte FC!

Potwierdziły się informacje, które poniedziałkowym popołudniem podał Tomasz Włodarczyk. Wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego – Jan Sobociński – został nowym zawodnikiem Charlotte FC. Stoper zostanie jednak w Łodzi do końca obecnego sezonu.

Jan Sobociński w Łódzkim Klubie Sportowym przeszedł przez całą drabinkę szkolenia. Od początków piłkarskiej przygody, aż po występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy w seniorskiej drużynie. Piękny sen wychowanka „Rycerzy Wiosny” w jego macierzystym klubie oficjalnie dobiega końca, choć Janek jeszcze przez pół roku będzie mógł reprezentować biało-czerwono-białe barwy. Z Charlotte FC podpisał trzyipółletni kontrakt.

Sobociński podporą Łódzkiego Klubu Sportowego był już za czasów juniorskich. W sezonach 2015/16 oraz 2016/17 Janek rozegrał niemalże wszystkie możliwe spotkania w Centralnej Lidze Juniorów, od samego początku będąc graczem wyjściowej jedenastki. Sezon później „Sobota” dołożył kolejne 9 spotkań w najwyższej lidze dla juniorów w Polsce, łącznie notując w niej 58 występów, w trakcie których zdobył 5 bramek.

Jan Sobociński w sezonie 2011/12 fot. ŁKS Łódź

Następne chwile Janek spędził na wypożyczeniu do Gryfa Wejherowo, które zdecydowanie ukształtowały go piłkarsko. Pełna runda rozegrana w barwach klubu z Pomorza pozwoliła Sobocińskiemu skutecznie wywalczyć pierwszy skład w pierwszoligowym wówczas ŁKS-ie. Od swojego debiutu w 3 kolejce sezonu 2018/19, aż po dziś dzień „Sobota” cały czas jest jednym z pierwszych wyborów personalnych przy ustawianiu wyjściowego składu.

Wreszcie, to gra w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego była dla Janka przepustką do młodzieżowych reprezentacji Polski. Selekcjoner Jacek Magiera zaufał stoperowi „Rycerzy Wiosny” i ten, wraz z Sebastianem Walukiewiczem, był podstawowym graczem i jednym z filarów kadry U20 podczas Mistrzostwach Świata w 2019 roku rozgrywanych m.in. w Łodzi. Do swojej reprezentacji do lat 21 ełkaesiaka powoływał również selekcjoner Czesław Michniewicz.

Jan Sobociński podczas zgrupowania reprezentacji Polski do lat 21 fot. ŁKS Łódź

Na dzień dzisiejszy licznik spotkań Jana Sobocińskiego w biało-czerwono-białej koszulce zatrzymał się na 75 występach. Doliczając do tego rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów liczba ta rośnie do 133 spotkań. Liczba ta z całą pewnością będzie jeszcze wyższa, bowiem „Sobota” do Charlotte FC przeniesie się dopiero w lipcu 2021 roku, a więc pół roku przed startem jego nowego pracodawcy w rozgrywkach Major League Soccer. Niewykluczone więcej, że po ewentualnym awansie łodzian do Ekstraklasy – będzie nam dane jeszcze do końca 2021 roku oglądać Janka w barwach ŁKS!

Janek, życzymy powodzenia w dalszej karierze! Spełniaj marzenia i dumnie reprezentuj Łódzki Klub Sportowy na amerykańskich boiskach!