Oficjalnie: Daniel Celea nowym zawodnikiem „Rycerzy Wiosny”!

Łódzki Klub Sportowy zaprezentował dziś nowego zawodnika. Trzyletni kontrakt z klubem, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku podpisał rumuński środkowy obrońca Daniel Celea.

Celea urodził się 6 lipca 1995 roku w rumuńskiej miejscowości Braloştiţa. Przygodę z piłką nożną rozpoczynał w klubie Universitatea Craiova. W seniorach zadebiutował w CSO Filiași. Następnie piłkarskie szlify zbierał w Sportingu Roșiori. W 2015 przeniósł się do Pandurii Targu Jiu, gdzie jego kariera nabrała przyspieszenia. Nowy nabytek ŁKS-u mierzy 187 cm.

25-letni stoper w sezonie 2019/20 bronił barw Sepsi Sfântu Gheorghe, który występuje w rumuńskiej ekstraklasie. W tym klubie grał przez ostatnią rundę i rozegrał osiem spotkań. Wcześniej Rumun grał w zespołach drugoligowych: wspomnianym Pandurii Targu Jiu, UTA Arad i CS Mioveni.

– Po zimowym zgrupowaniu w Turcji nasza baza scoutingowa rozrosła się o pokaźną liczbę nazwisk i charakterystyk zawodników, których być może w przyszłości będziemy w stanie pozyskać. Daniel jest jednym z nich. Zaimponował nam swoją twardą, skuteczną i nieustępliwą grą w obronie oraz w powietrzu, a także umiejętnością crossowego podania. Potwierdził te cechy w rozegranych później spotkaniach najwyższej ligi rumuńskiej i w tamtejszym pucharze, m.in. w obydwu półfinałowych meczach – charakteryzuje nowego obrońcę Łukasz Mika, szef scoutingu w Łódzkim Klubie Sportowym.

– Nasza ocena ma odzwierciedlenie w statystykach, w których Daniel Celea pośród pozostałych stoperów z Rumunii plasuje się na wysokiej, szóstej pozycji pod względem liczby przerwanych akcji przeciwników, po której jego zespół wchodził w posiadanie piłki. Jeszcze wyżej, bo na podium, jest w tej samej kategorii uwzględniającej odbiory i przechwyty mające miejsce do 5 sekund po stracie piłki przez drużynę. To dla nas ważne kryterium, ponieważ chcąc dominować na boisku, krótki czas od momentu straty piłki do jej odzyskania (tzw. kontrpressing) jest istotny. Również w pozostałych kategoriach (takich jak: skuteczność pojedynków w defensywie czy w powietrzu, celności podań oraz ich ilości i odległości) nasz nowy zawodnik jest w czołówce ligi. Teraz przed nim walka o miejsce w składzie, a przy właściwej pracy z naszej strony, możemy mieć z niego wiele pociechy – dodaje Mika.

Daniel witamy w biało-czerwono-białej rodzinie!